Üniversitede okuyan çocuğunu görmek için İzmir'e gelen Manisa Somalı işadamı A.T., iddiaya göre daha önceden tanıştığı E.Ö. isimli genç kızla birlikte eve gitti. Kızla sohbet ederken kapı zili çaldı. Kapının açılmasıyla birlikte, yüzleri maskeli üç kişi polis olduklarını söyleyerek A.T.'yi, elektroşok cihazı ile bayıltarak dövdü. Ardından da biri, kıyafetlerini çıkarttıkları işadamının arkasına geçerken, diğeri de cep telefonu kamerası ile kayda aldı. Ardından da cebinde bulanan 4 bin lira, 170 euro para ve cep telefonunu aldı. İşadamını baygın şekilde otomobile bindiren 4 kişi, cebine de 'A.T., video elimizde. Ayağını denk al. Yoksa herkes o videoyu izler. Sesini kıs. Bundan sonra kimsenin karısına kızına bakma' yazılı not koydu.

Kendisini kaçıranların elinden yolda giderken kendini araçtan dışarı atarak kurtulan A.T. karakola gidip şikayetçi oldu. Önceden tanıdığı E.Ö. ile telefonla konuştuğunu ve onun daveti üzerine evine gittiğini belirten A.T., "Birlikte oturuyorduk. Birden eve gelen ve polis olduklarını söyleyen yüzleri maskeli üç kişi içeri girdi. Beni darp edip, eletroşok cihazı ile bayılttılar. Çıplak soyup videoya çektiler. Cebimde bulunan para ve cep telefonunu aldılar. Arabadan atlayıp ellerinden kurtuldum. Amaçları bana şantaj yapıp para sızdırmaktı. Tuzak kurmuşlar. Sanıkların hepsinden şikayetçiyim" dedi.

KİMLİKLERİ BELİRLENİP YAKALANDILAR

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, şüphelilerinden erkek olan S.T. ve kadın E.Ö.'yü yakaladı. Emniyette ifadesi alınan sanıklardan madenci S.T., "E.Ö., gece saat 23.00 sıralarında cep telefonu ile aradı, ağlıyordu. Bana 'Beni buradan gel al, işler karıştı' deyip telefonu kapattı. Ben, Y.E. ve O.Ç. hep birlikte daireye gittik. Zili çaldık E.Ö. kapıyı açtı. A.T. pantolonunu giymeye çalışıyordu. Panikleyip odaya kaçtı. A.T.'ye saldırıp dövdük, kendisi bayıldı. Baygın halde, otoparkta bulunan otomobile bindirdik. Hastaneye giderken, otoparktan çıkar çıkmaz A.T., kendini otomobilden aşağı atıp 'imdat imdat' diye bağırıp kaçmaya başladı. Biz de panikleyip Balıkesir'e kaçtık. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

"BANA TECAVÜZ ETMEYE ÇALIŞTI"

E.Ö. ise işadamı A.T.'yi tanıdığını belirterek, "Beni cep telefonu ile arayıp yanıma gelmek istediğini söyledi. Baştan kabul etmedim. Eve geldi. Birlikte oturup sohbet etmeye başladık. Birden bana saldırıp cinsel tacizde bulunup, tecavüz etmeye kalkıştı. Elinden zor kurtuldum. Odaya gidip telefonla S.T.'yi arayıp yardım istedim. Üçü eve gelip beni A.T.'nin elinden kurtardı" dedi. Adliyeye sevk edilen E.Ö. ve S.T., Cumhuriyet savcısında da aynı ifadeyi verdi.

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Savcı her iki sanığı 'yağma, kasten yaralama, şantaj ve tehdit' suçlarından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderdi. Hakimlik her iki sanığı tutuklarken, diğer şüpheliler Y.E. ve O.Ç. hakkında da yakalama ve gıyabi tutuklama kararı verdi. Polis, zanlılardan Y.E. ve O.Ç.'nin yakalanması için çalışma başlattı.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Bu arada, yaşananların rezidanstaki güvenlik kamerasınca kaydedildiği anlaşıldı. Baygın haldeki işadamı A.T.'nin şüpheliler tarafından sürüklenerek siyah bir otomobile bindirildiğinin görüntüleri ortaya çıktı.