Şifrelerin hem insanlığın gelişimine hem de insanların kötü emellerinin maskelenmesine nasıl katkıda bulunduğuna tanık olacaksınız.

... Bugün çevremizi –eskisinden de çok- kuşatan gizli dillerin oluşturduğu içiçe geçmiş ağın farkında olmak, yaşamımızı sürdürmemiz ve başarımız açısından son derece önemli: Elinizdeki kitap hayatınızı değiştirebilir.
-Paul Lunde

Arazi okumak, hayvanların izini sürmek gibi ilk insan topluluklarının geliştirdiği karmaşık şifrelerden kıyamet günü şifrelerine, süper bilgisayarlardan günümüzün dijital şifreleme sistemlerine kadar her türden şifrenin kullanım yönteminin incelendiği Şifreler Kitabı’nda yer alan bazı şifreler şöyle:
Hiyeroglifler – Mors Alfabesi – İlk Petroglifler – Para Birimi ve Sahte Paralar – Bayrak İşaretleri – Hayvanların İzini Sürmek – Çivi Yazısı – Dini Semboller – Alfabeler – Sayı Sistemleri – Phaistos Diski – Maya Bilmecesi – Da Vinci Şifresi – Zodyak’ın Mirası – Kafiyeli Cockney Argosu – Askeri Haritalar – Graffiti – Takvimler – DNA – Farmasonlar – Vitray Pencereler – Doğada Yaşamın İşaretleri – Armacılık – Dünya Dışı Varlıklar – İlk Bilgisayarlar – Müziğin Tanımlanması – Bilinçdışı – Enigma.

Şifreler Kitabı kitapçılardan 40 TL’ye, internet yoluyla www.ntvyayinlari.com adresinden ve 0212 630 17 00 numaralı çağrı merkezinden indirimli temin edinilebilir.