NTV

İşçileri son seramiği patronları için üretti

DHA

Türkiye

Seramik sanayisinin duayen ismi Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur'un cenaze töreni için memleketi Yenice'nin Nevruz Köyü'nde ve Çan İlçesindeki Kaleseramik Fabrikaları'nda son hazırlıklar tamamlandı.

İlişkili Haberler

Bodur'un ölümüyle derin bir üzüntü yaşayan Kaleseramik Fabrikaları işçileri, patronlarına son görevlerini yerine getirmek üzere cenaze töreni için özel bir çalışma yaptı. Çalışanlar, mevlitte konuklara ikram edilecek şekerler için özel olarak seramik kaplar ve seramik üzerine yazılmış dualar hazırladı. Gece mesaisi de yapan işçiler, mevlit şekerlerinin kaplarının kapaklarının üzerlerine Selçuklu motifleri işledi. Kapakların içlerine ise "Dr. (h.c) H. İbrahim Bodur. (1928-?) Ruhuna Fatiha" yazıldı. İçlerine de badem şekerleri kondu. Ayrıca, Ayetel Kürsi başta olmak üzere 10'a yakın dua İbrahim Bodur'un en büyük hayali olan ve sağlığında üretilen dünyanın en ince seramiği olan sinterflex üzerine yazıldı.

Bir karton kutu içine konan yaklaşık 10 bin ürün, yarın düzenlenecek cenaze törenine katılacak konuklara hediye edilecek.

Fabrika işçisi Emine Değirmenbaşı, "İbrahim beyin vefat haberini duyduktan sonra hummalı bir şekilde arkadaşlarla üç vardiya dönüşümlü olarak bir çalışmaya girdik. Elimizden geldiği kadar bir şeyler hazırladık, seramik mevlit şekeri kapları ve üzerlerinde dua yazan seramikleriyle. İbrahim bey yeri doldurulamayacak bir büyüğümüz. Taşımızı toprağımızı seramiğe dönüştürmüş ve dünyaya hizmet vermiş bir insan olarak istedik ki; kendisini uğurlarken ona olan son görevimizi yerine getirelim. İbrahim beyi uğurlamaya gelen herkese bir dua beklentisi içerisinde dualarımızı hediye edelim ki; gönüllerde taht olsun. Her göze çarptığında bir Fatiha'ya sebep olsun inşallah" diye konuştu.