İşe daha geç dönerdim

İnsan süt kokusunu meğer ne çok özlerimiş. En az 6 ay ücretsiz izin alırdım.

İşe daha geç dönerdim

Seda Aydın- Özel sektör çalışanı

Ahhh ahhhh şimdiki aklım olsaydı...
4 ayın sonunda ise baslamaz, en az 6 ay ucretsiz alırdım. Çok ozleniyormus süt kokusu...

Şunu bunu aldım çok işime yaradı, bunu şunu aldım bir tek evde yer kapladı.
Bebekliginde en isime yarayan alet, aldigim degil ama kiraladigim profesyonel-hastane tipi pompaydi. Hep korkuyla anılan, yara durumlarını hic yasamadım. Mama sandalyesini cok kullanamadık, onun yerine sandalyeye takılan, aparatları daha kullanışlı buluyorum. Nasıl unuturum! Bir de potetteimiz vardı. Henuz Turkiye'de yokken, firmaya yazdığım maillerle baskı yapmış, getirtmiş ve salgın yaratmıştım :)

''kötü anne anı'': ah dedim bunu da yaptım ya ne kötü anneyim !
Bazen sakarlık veya şaşkınlıkla canının acımasına sebep olduğumda, bunu hiç unutmayıp bana hatırlatıyor ve gerçekten içim acıyor. "hakikaten anne ya, nasıl bahce kapısından önce beni geçirmedin de kendin geçtin? önce insan çocugunu geçirir, parmağım sıkışınca nasıl acımıştı" dediğinde başka da şansı kalmıyor insanın.

Çocuğum yokken çocuklu ailelera bakar şuna gıcık olurdum. Çocuğum olunca gıcık olduğuma pişman oldum.
Bazı çocuklu ailelere hala  gıcık oluyorum. Dünya'yı kendi veya çocuklarının ekseni etrafında döndüren veya çocuğa çocuk olma hakkı vermeyen ebeveynlere kılım!

Kararsızım... Acaba şöyle mi yapsam yoksa böyle mi ?
Anneli vicdan azabı, sürekli kendine dönme hali ya...bazen abarttığımı düşünüyorum. Mesela
"anne, kızlarla evlenilir mi, ben Y (kız arkadaşı) na aşık olmak istiyorum" dediğinde ne diyeceğimi bilemiyorum. Hayır evlenilmez desem yalan ve baskıcı geliyor, evet desem , hissi biliyorsunuz işte.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...