'İşgalciler bir grup çapulcu, tecavüzcü'

Ünlü çizgi roman yazarı Frank Miller, ABD'de bir süredir devam eden 'Wall Street'i İşgal Et' ayaklanmasının "bir grup maganda, hırsız ve tecavüzcünün serserice toplaşması" olduğunu söyledi.

15.11.2011 - 14:11

'İşgalciler bir grup çapulcu, tecavüzcü'

'Batman: Kara Şövalye Dönüyor', Günah Şehri ve 300 gibi çalışmalarıyla ünlenen ABD'li ünlü çizgi roman yazarı Frank Miller, kişisel blogunda yayımladığı bir yazısıyla pek çok hayranını şaşırttı. Guardian'ın haberine göre, son yıllarda muhafazakar ve İslam karşıtı bir çizgide ilerleyen Frank Miller yazısında, ABD'de bir süredir devam eden "Wall Street'i İşgal Et" (Occupy Wall Street) ayaklanmasının "bir grup maganda, hırsız ve tecavüzcünün serserice toplaşması" olduğunu söyledi. Miller, bu hareketin ABD'nin çıkarlarına zarar vermekten başka bir şey yapmadığını da sözlerine ekledi.

Yazıyı, "Bugüne kadar herkes bu konuda yeterinden fazla kibar davrandı" diye açan yazar, "Burada kullanılan "işgal" sözcüğü tedirgin, kötü ifade edilmiş bir anarşist söylemden başka bir şey değil. Oradaki bir grup Iphone, Ipad hayranı çocuğa çalışan insanların yollarından çekilip kendilerine bir iş bulmalarını tavsiye ederim" diyor.

Miller yazısına şöyle devam ediyor: "Uyanın, pislik torbaları! Amerika amansız bir düşman ile savaşıyor. Eğer derdiniz düzgün bir dünyaysa, evlerinize, annelerinizin kucağına koşun, sizi zavallılar. Bir an önce "Lords of Warcraft"ınıza koşun. Hatta daha iyisi, gerçek bir şeyler için savaşın. Belki ordumuz bazılarınızı yola getirir! Ama şimdiden uyarayım, Iphone'larınızı ellerinizden alabilirler."

Miller'ın bu yorumları, yazarın pek çok hayranını hüsrana uğrattı. Comicbookmovie.com adlı popüler çizgi roman sitesi ise Miller'a açık bir mektup yazarak, Miller'ın artık grafik roman hayranlarının umrunda olmadığını; onun hakkındaki tek dileklerinin yok olması olabileceğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...