NTV

IŞİD’e İHA götürürlerken yakalandılar

Anadolu Ajansı

Türkiye

Gaziantep'te IŞİD'e katılmak üzere Suriye'ye gitmek istediği belirlenen biri Türk 4 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin aracında ele geçirilen malzemeler arasında insansız hava aracı da var.

Polis ekipleri, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) katılmak üzere Suriye'deki çatışma bölgelerine gitmek isteyenlere yönelik operasyon düzenledi.

Bu kapsamda durdurulan bir araçtaki 1’i Türk 4 kişi gözaltına alındı.

Araçta yapılan aramada bavul ve kolilerde bir insansız hava aracı ve aparatları, uzun namlulu silahlara monte edilebilen 2'si gece görüş özellikli 5 dürbün, 352 kalaşnikof şarjörü, 45 milimetre çapında 50 mermi, haki renkli 18 kamuflaj takımı, 7 kamuflaj kaban ve 5 kamuflaj pantolon, 1 fotoğraf makinesi, 2 aksiyon kamera, 3 kamuflaj desenli hücum yeleği, bir siyah renkli kütüklük, 2 kamuflaj desenli dizlik, 2 siyah ve kamuflaj renkli küçük el çantası, 1 teçhizat kemeri, su matarası, ilkyardım çantası, bele takılan 3'ü korseli, 4'ü çiftli, 2'si tekli 9 şarjörlük, silah bakım seti, 6 bot, 3 poligon atış kulaklığı, 6 kamuflaj desenli tişört ve tankçı eldiveni ele geçirildi.


Adliyeye sevk edilen 4 zanlı tutuklandı.

ETİKETLER