İşkenceden kurtulmak için 6. kattan atladı

Denizli'de arkadaşlarından dayak yediği ileri sürülen bir genç, işkenceden kurtulmak için 6. kattan atlayarak intihar etti. Olayla ilgili 3 kişi tutuklandı.

Anadolu Ajansı 14.04.2010 - 11:49

İşkenceden kurtulmak için 6. kattan atladı

Alınan bilgiye göre, 20 yaşındaki Aydın Alan, İkinci Ticari Yol'daki Selçuk İşhanı'nın altıncı katında arkadaşları H.İ. (23), M.B. (30), E.E. (22), Y.C. (23) ve İ.A. (24) ile bir araya geldi.

Alan'la H.İ. arasında borç nedeniyle tartışma çıktı. Olayın büyümesi üzerine, H.İ, M.B, E.E, Y.C. ve İ.A, Alan'ı tartaklamaya başladı.

Uzun süre arkadaşlarından dayak yiyen Alan, 6. katın balkonuna kaçtı. İşkenceye dayanamayan Alan, iddiaya göre kendisini balkondan attı.

Alan'ın 6. kattan düşüşü bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Alan'ın caddeye düştükten sonra uzun süre can çekişmesi ve polisin olay yerine gelip ambulans çağırması da kameraya yansıdı.

Caddeden geçen bir trafik ekibinin fark ettiği Alan, 112 Acil Servis'in geldiği anlarda hayatını kaybetti.

ÜÇ KİŞİ TUTUKLANDI
Cumhuriyet Savcılığı, yapılan otopside darp izlerinin tespit edilmesi üzerine, cinayet şüphesiyle soruşturma başlattı.

Soruşturma sonucu, H.İ, M.B, E.E ve Y.C gözaltına alındı. Zanlılardan H.İ, M.B. ve E.E. ''yaralama ve ölüme sebebiyet vermekten'' nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Y.C. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Firari sanık İ.A'nın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

BİSİKLET BORCU İÇİN
Alan'ın, kendisine taksitle elektrikli bisiklet satın alıp arkadaşı H.İ'yi (23) kefil yaptığı, elektrikli bisikleti birkaç ay sonra bir başkasına sattıktan sonra da satın aldığı yere borcunu ödemediği, kendisine kefil olan arkadaşı H.İ'ye, toplam değeri bin TL olan 250 TL'lik 4 adet senet imzalayıp verdiği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...