'Islak imza' iddianamesi avukatlara dağıtıldı

''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' iddialarına ilişkin hazırlanan iddianame, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı'ya sunuldu ve avukatlara dağıtıldı.

Anadolu Ajansı 14.04.2010 - 13:51

Alınan bilgiye göre, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcıları tarafından Bedrettin Dalan ve Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu yedi şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, Başsavcıvekili Turan Çolakkadı'ya gönderildi.

Çolakkadı'nın yapacağı incelemede iddianameyi yeterli görmesi halinde Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) üzerinden mahkeme belirlenecek.

İddianamede bir numara olarak Bedrettin Dalan yer alıyor. Dalan, 1 yıldır yurtdışında. Dalan için ömür boyu hapis isteniyor.

Planın altında ıslak imzası bulunduğu belirtilen Kurmay Albay Dursun Çiçek de şüpheliler arasında bulunuyor. Çiçek daha önce iki kez tutuklanmış, yapılan itiraz üzerine serberst bırakılmıştı.

İddianamede ayrıca avukat Serdar Öztürk, eski Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım ile Ufuk Akkaya, İlhami Ümit Handan ve Özel Yılmaz'ın isimleri yer alıyor.

'ERGENEKON İLE BİRLEŞTİRİLSİN'
Savcılar tarafından hazırlanan iddianamenin, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen ''Ergenekon'' davası ile birleştirilmesinin talep edildiği belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...