'Islak imza' Yargıtay’da

''İrticayla Mücadele Eylem Planı'' davası dosyası bugün Yargıtay’a gönderiliyor.

Anadolu Ajansı 27.05.2010 - 11:11

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Köksal Şengün, basın mensuplarının soruları üzerine, Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nin, ''Ergenekon'' davalarına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden, Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 7 sanıklı ''İrticayla Mücadele Eylem Planı'' iddialarına ilişkin dava ve Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in de sanıkları arasında bulunduğu Erzincan'daki ''Ergenekon'' dava dosyalarının ''birleştirme kararı verilmesi beklenmeksizin gönderilmesini'' istediğini hatırlattı.

Başkan Şengün, Yargıtay'ın 14 Mayıs 2010 tarihli yazısında, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkındaki ''görevi kötüye kullanma'' dava duruşmasının yarın görüleceği ve istenen dava dosyalarında ''birleştirme kararı verilmesi beklenmeksizin'' ibarelerinin yer aldığını bildirdi.

Şengün, bunun üzerine ''İrticayla Mücadele Eylem Planı'' iddialarına ilişkin dava dosyasının da yarın yapılacak duruşmaya yetiştirilmesi için bugün kuryeyle Yargıtay'a gönderileceğini kaydetti.

Bu arada Şengün, bugün bir gazetede yer alan ''Şengün'den ilginç icraat'' başlıklı haberin de gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, ''bir mahkemenin incelenmek üzere Yargıtay'a dosya göndermesinin keyfi sayılamayacağını ve mahkeme hakimlerinin siyasi görüşlere alet edilmemesi gerektiğini'' belirtti.

Öte yandan, ''Ergenekon'' davasıyla birleştirilmesi talep edilen ''İrticayla Mücadele Eylem Planı'' iddialarına ilişkin açılan davanın ilk duruşması, 28 Haziran 2010 tarihinde yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...