'Islıkçı hoca' tazminatı öğrencilere 'yedirdi'

Akdeniz Üniversitesi’nde koridorda ıslıkla çaldığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan ve kamuoyunda ''Islıkçı Hoca'' olarak tanınan Prof. Dr. Orhan Kuruüzüm, fakülte dekanından kazandığı tazminatla öğrencilerine döner-ayran ısmarladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.05.2011 - 18:03

'Islıkçı hoca' tazminatı öğrencilere 'yedirdi'

Prof. Dr. Kuruüzüm, Üniversite yönetimi tarafından hakkında 12 soruşturma açıldığını belirterek, İİBF ve Akdeniz Üniversitesi yöneticileri aleyhine ''İftira ve hakaret'' davası açtığını bildirdi. İİBF Dekanı Prof. Dr. Şafak Aksoy hakkında açtığı davanın geçen ay sonuçlandığını ve 4 bin lira manevi tazminat kazandığını anlatan Kuruüzüm, davayı kazanması halinde öğrencilere döner-ayran ısmarlayacağı sözü verdiğini anımsattı.

Okullar kapanmadan verdiği sözü yerine getiren Prof. Kuruüzüm, üniversite yerleşkesinde öğrencilere ekmek arası döner ile ayran ısmarladı.

Prof. Dr. Kuruüzüm, restoranda döner tezgahının başına geçerek, hem döner kesti hem de öğrencilerine dağıttı.

Kuruüzüm'e, Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık ve Kuruüzüm'ün arkadaşları da destek verdi.

Prof. Dr. Kuruüzüm yaptığı açıklamada, 2009 yılında fakülte içinde ıslıkla ''Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi, sen bu işin sonunu düşünmedin mi'' türküsünü ıslıkla çaldığı gerekçesiyle üniversite yönetimi tarafından hakkında soruşturma açıldığını söyledi.

Soruşturmaya anlam veremediği için de kendisine gönderilen yazıyı ''?'', ''!'' işareti ile yanıtladığını ifade eden Kuruüzüm, bundan sonra kendisi hakkında 12 soruşturma açıldığını bildirdi.

Prof. Dr. Kuruüzüm, şunları kaydetti:

''Tamamen iftira ve karalamaya yönelik, baskı oluşturan bu soruşturmalara karşı yasal hakkımı kullanıyorum. İİBF Dekanı Prof. Dr. Şafak Aksoy hakkında Antalya 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığım iftira ve hakaret davası geçen ay sonuçlandı. Mahkeme, Dekan Aksoy'un 4 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi. Yasal mücadelemi sürdüreceğim. Kazandığım tazminatın yarısı ile öğrencilerime ekmek arası döner ve ayran ısmarladım. Kalan 2 bin lirayı da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağım.''

Sayfa Yükleniyor...