İspanya'da boğulan 3 Türk'ün cenazesi yurda getirildi

İspanya'nın güneyindeki Marbella kentinde denizde boğulan öğretmen ile 2 öğrencinin cenazeleri Türkiye'ye getirildi.

Anadolu Ajansı 17.04.2015 - 02:38 | Son Güncelleme : 17.04.2015 - 08:14

İspanya'da boğulan 3 Türk'ün cenazesi yurda getirildi

Malaga'dan THY uçağıyla İstanbul'a getirilen cenazelerden öğretmen Ümit Nalbant'ın naaşı, Atatürk Havalimanı kargo bölümünden, Nalbant'ın yakınları, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız tarafından alındı.

Öğrencilerden Şakir Çelik'in cenazesi Gaziantep'e, Serdar Fidan'ın cenazesi ise Balıkesir'e gönderildi. 

Havalimanında gazetecilere açıklama yapan Celil Güngör, olayın yaşandığı günden itibaren bakanlığın ve devletin tüm kurumlarının titizlikle çalıştığını söyledi. 

Acı olayın üzüntüsünü derinden yaşadıklarını belirten Güngör, şöyle devam etti:

"Eğitim programına katılan arkadaşlarımızı deniz kazasında kaybettik. Pazartesi gününden beri bakanlık ve devletimizin tüm kurumları, eğitim camiamızın vefat eden mensuplarıyla ilgili çalışmaları titizlikle yürüttüler. Yedi öğrenci Türkiye'ye geldi ve onları okullarına, ailelerine gönderdik. Bugün de olayda kaybettiğimiz iki öğrencimiz ve bir öğretmenimiz Türkiye'ye geldi. Bir arkadaşımız Gaziantep'te, biri Balıkesir'de, diğeri ise Kırklareli'nde toprağa verilecek. Yakınlarına başsağlığı ve Allah'tan sabır diliyorum." 

İbrahim Korkmaz da eğitim camiasının üzüntüsünün büyük olduğunu ifade ederek, Nalbant'ın cenazesinin doğduğu beldede cuma namazı sonrası defnedileceğini söyledi.

Cenazeyi almaya gelenlerden Nalbant'ın nişanlısı Eda İrkin, kargo binası önünde cenaze aracına konulan tabuta dokunmak istedi. Yakınlarının desteğiyle ayakta durabildiği gözlenen İrkin, tabuta dokunduktan sonra cenaze aracına bindirildi.

Nalbant'ın cenazesi, Kırklareli Devlet Hastanesi'ne götürülüp morga konulurken, yakınları gözyaşlarını tutamadı.

Sayfa Yükleniyor...