Davutoğlu: İspat etsin, istifa edeceğim

Afyonkarahisar mitinginde konuşan Başbakan Davutoğlu, ''Kılıçdaroğlu bin liranın altında maaş alan 8 milyon emekli olduğunu ispat etsin, istifa edeceğim. Seçime bile gitmiyorum'' dedi.

15.05.2015 - 17:18

ahmet-davutoğlu.jpg

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Afyonkarahisar mitinginde konuştu.

"Bin liranın altında maaş alan 8 milyon emekli var" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sayı saymayı bilmemekle suçlayan Başbakan Davutoğlu, ''İspat etsin, istifa edeceğim'' dedi.

Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Dün ben, 'Adnan Menderes şehit edilirken, idama giderken CHP neredeydi?' diye sordum. Kılıçdaroğlu diyor ki: 'İnönü mektup yazmıştı.' Darbecilere mektup yazmayı iş zannediyorlar, iş. Biz, darbecilere mektup yazmayız, onların karşısında dimdik Afyonkarahisar'ın hisarı gibi dururuz. Mektup yazmışmış, bir tek kelam etti mi? Çıktı mı meydana? 'Bu ülkenin Başbakanını asamazsınız.' dediler mi? Hayır.

'MHP cevap versin' deyince hemen polemiğe başladılar. 'Biz o zaman çocuktuk ne cevap verseydik' diyorlar. Ya o gün için değil çıkın deyin bakalım '27 Mayıs Darbesini kim yaptıysa ona karşıyız' deyin. Hadi meydan burada.

(Kılıçdaroğlu) Şimdi de soruyor: 'Bizim İsrail'de niye Büyükelçimiz yok' Bu dünyada yaşamıyor bu arkadaş galiba, başka bir yerde yaşıyor. Yani Mavi Marmara'dan haberi yok. Gazze'de katledilen çocuklardan haberi yok. Postallarla Mescid-i Aksa'ya giren o siyonistlerden haberi yok, dönüp bize soruyor, 'İsrail'de niye Büyükelçimiz yok.' diyor. Be hey gafil, biz Mescid-i Aksa'ya postallarla girenle dost olmayız. Sen ol.

''KILIÇDAROĞLU'NA MEYDAN OKUYORUM''

Kılıçdaroğlu'na tekrar meydan okuyorum. Bana İnönü'nün yazdığı mektuptan bahsetmesin, çıksın bir mitingde '27 Mayıs darbesini lanetliyorum.' desin. İşte meydan burada. 'Bir daha bu darbenin olmaması için ne gerekiyorsa yapalım.' desin. Mesela bir çağrıda bulundum. Özgürlük ve Demokrasi Adası'nda 27 Mayıs'ta Meclis'i toplayalım, Yassıada'da demokrasi mesajı verelim. Desin ki, 'Başbakan'a katılıyorum, orada hep beraber darbeye karşı duralım.' desin. Diyemez, diyebilir mi Neden diyemez Çünkü, bunların zihni darbeyle meşgul.

"AK PARTİ'DEN ZALİME DOST OLMAZ"

Daha önce övgüler dizenler, daha önce bazı yayınlarla Türkiye iltifatlar yağdıranlar, niye şimdi uluslararası alanda karşımıza geçiyor biliyor musunuz? Çünkü, biliyorlar ki AK Parti'den zalime dost olmaz, biliyor ki AK Parti 'dünya 5'ten büyüktür' diyor. İşte aramızdaki fark bu.

''İSPAT ETSİN, İSTİFA EDECEĞİM''

Eline bir kağıt vermişler şu Amerikan gelen gelen reklamcı mı verdi kim verdi bilmiyorum. 'Bin liranın altında maaş alan 8 milyon emekli var' diyor. Ya sayı saymayı bilmiyorsun ya da dayak yemedin. O dayağı kastetmiyorum. İspat  etsin ben bugün istifa edeceğim. Seçime bile gitmiyorum. Bu adam yalancı. Yüzü kızarmıyor. Kendisine söyledim 'Yalan söylüyorsun.' dedim, 'İspat et.' dedim. 3 gün geçti aynı şeyi tekrar ediyor. İspat et, bir tek devlet evrakı ya da bir tek istatistik göster."

Sayfa Yükleniyor...