İsrail Büyükelçisi'nin evine yumurta

Gazze’ye giden yardım gemilerine İsrail ordusunun düzenlediği baskının ardından, İsrail Büyükelçisi Gaby Levy'nin evinin önünde protesto gesterisi yapıldı. Protestocular, Büyükelçinin bahçesine yumurta ve pet şiye fırlattı.

31.05.2010 - 09:16

İsrail ordusunun Gazze’ye yardım götüren gemilere baskın düzenlemesinin ardından İstanbul'da İsrail Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenlendi.


Protestoların Ankara'daki adresi ise İsrail Büyükelçisi Gaby Levy'nin Atatürk Bulvarı'ndaki evinin önü oldu.

Ellerinde Filistin ve Türk Bayrakları bulunan grup, ''Katil İsrail, Ortadoğu'dan defol'', ''Her yer Filistin, hepimiz Filistinliyiz'', ''Şehitlerin kanı İsrail'i boğacak'', ''Ankara uyuma, Filistin'e sahip çık'', ''Kahrolsun Siyonist katiller'' şeklinde sloganlar attı.

Tekbir getirerek, Levi'nin konutunun bulunduğu bahçeye yumurta ve pet şişe fırlatan grup, polisin uyarısı üzerine eylemlerinden vazgeçti.

Daha sonra grup adına yapılan açıklamada, ''İsrail'in 1948 yılından bu yana katliam yaptığı, bugün de gıda, ilaç yardımı götüren konvoya saldırarak insanları yaralayıp, şehit ettiği'' belirtildi.

İsrail'in gerçekleştirdiği katliamlara karşı Müslümanların sessiz kalamayacağı kaydedilen açıklama, şu ifadelere yer verildi: ''İsrail Müslümanlara katliam yapmaktadır. Bugün Türkiye'nin siyasi, askeri ve ekonomik işbirliği devam ediyor. Elçilik binası kapatılmadıkça, işbirliği sona ermedikçe 'one minute'' demenin hiçbir anlamı yok.''

Bu arada Levi'nin konutunun karşısındaki Farabi Sokak girişine ''Taşlar tankları yenecek'' yazılı pankart asıldı.

Atatürk Caddesi'nden geçen bazı vatandaşlarda araçlarının kornalarını çalarak gruba destek verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...