Bahçeli: İsrail ile düşman olalım demiyoruz ama...

İsrail ile olan ilişkiler konusunda değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, “Biz demiyoruz ki İsrail'le düşman olalım. Ama eriyen buzların asıl sebebini öğrenmek istiyoruz” dedi.

Anadolu Ajansı 22.12.2015 - 11:21 | Son Güncelleme : 22.12.2015 - 16:48

Bahçeli: İsrail ile düşman olalım demiyoruz ama...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Bahçeli, 17-25 Aralık'ın milli vicdanda kapanmamış bir yara olduğunu savundu.

"Gün gelecek devran dönecek" diyen Bahçeli, rüşvetçi, hortumcu, haramzade, millete küfreden, yüzdelerle ihale alan kim varsa doğruca adaletin önüne çıkacaktır. Bu ya olacak ya olacaktır. Başka bir seçenek kesinlikle yoktur" ifadesini kullandı.

İslamiyet'in terörle anılması, terörle özdeş gösterilmesi konusunda sinsi ve çok yönlü propaganda çalışması yürüten çevrelere izin vermeyeceklerini belirten Bahçeli, elinde silah, dilinde küfür, belinde bombayla önüne gelene ateş açan, hedef gözetmeksizin gözüne kestirdiğini yok eden, doğrayan ve parçalayan canileri İslam dairesinde göremeyeceklerini, görülmesine sessiz kalamayacaklarını söyledi.

34 ülkenin, terör örgütlerine karşı bir araya geldiğini anımsatan Bahçeli, "O zaman ABD'sinden Rusya'sına, Birleşik Krallık'tan Almanya'sına kadar Batılı ülkelerin bölgemizde ne işi vardır" dedi.

Türkmen Dağı'ndaki katliamların görülmediğini, Rusya'nın "IŞİD'i bombalıyorum" iddiasıyla Türkmenlere saldırdığını belirten Bahçeli, "Her şey laftadır ve Türkmen Dağı'nın kaybı an meselesidir" dedi.

Bahçeli, şöyle konuştu:

"Erdoğan Kısıklı'daki villasında poz verip aile boyu fotoğraf çektirirken soydaşlarımız katledilmektedir. Davutoğlu, sosyal medyadan görücüye çıkar gibi icraatlarını sıralarken Türkiye'nin güvenliği erozyona uğramaktadır. Sayın Davutoğlu Türkmenler öldürülüyor, neredesin? Ülkemiz dört bir koldan tahriklere uğruyor, ne yapıyorsun? Bunlar için Türk'ün ölmesi önemsiz bir ayrıntıdır.
"Düne kadar İsrail'e 'terörist devlet', 'katil' diyorlardı. Düne kadar İsrail'den Mavi Marmara'nın hesabını soruyorlardı. Şimdi ne değişti de İsrail'in dost bir ülke olduğu birden bire hatırlandı" ifadesini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti:
"Türkiye'nin talepleri tam karşılanmadığı ortadayken el altından İsrail ile uzlaşma arayışlarının, barış masası kurma niyetlerinin asıl gayesi nedir? Irak, Rusya ve Suriye gerilimini kaldıramayan, bu nedenle küresel güçlerin dayatmasıyla İsrail'e yakınlaşan AKP hükümeti bütünüyle hayal kırıklığıdır. Bölgesinde yalnızlaşan Türkiye'nin tutacak son dalı İsrail kaldıysa düne kadar hakim olan bunca sövgüye, bunca itiş kakışa ne gerek vardı?

Biz demiyoruz ki İsrail ile düşman olalım. Biz dilemiyoruz ki İsrail ile ilişkilerimiz hepten kopsun. Fakat önce Erdoğan ve Davutoğlu'nun İsrail'e yağmur gibi yağdırdığı ağır sözlerinden dönüş gerekçesini, eriyen buzların asıl sebebini öğrenmek istiyoruz. Türk milleti, Erdoğan'ın farklı ülke ve liderlerle 'Canım sıkıldı küstüm, keyfim yetti barıştım' demesinde tiksinme noktasına gelmiştir. Erdoğan hem 'kandırıldım' dedi hem de herkesi kandırdı. Davutoğlu derseniz, onda gürültü var, görüntü yoktur."

Bahçeli, Beşika Kampı'ndaki askeri birliğin bir bölümünün, 14 Aralık'ta Irak'ın kuzeyindeki Bamerni Kampı'na kaydırıldığını ifade ederek, "Buna da 'yeniden tanzim' denildi. Yetmedi, geri adımlar durmadı. Obama'nın 18 Aralık'ta Erdoğan'a bir telefonuyla AKP'nin yelkenleri suya indi, Dışişleri Bakanlığı Beşika Kampı'ndan çekilmenin süreceğini 19 Aralık'ta açıkladı. Sormazlar mı adama; Musul bahanesiyle Beşika'ya gittiniz gitmesine de niçin dönüyorsunuz Nedir sizi korkutan? Çekile çekile nereye kadar gelinecektir? Her diklenene, her tehdit savurana boyun bükersek, biz bu topraklarda nasıl yaşayacağız? Kaçmanın, tornistan yapmanın, u dönüşünün, anında çark etmenin ismi ne zamandır Selahattin Eyyubi olmuştur? Unutmayınız, korkak her gün, cesur bir gün ölür."

Vatanın ecdadın ve aziz şehitlerin can pahasına bıraktığı kutsal bir emanet ve ebedi Türk vatanı olduğunu dile getiren Bahçeli, "AKP'nin çözümü buzdolabında değil hendektedir" dedi.

Çözüm Süreci'nin, teröristlerin silah depolamasına yaradığını öne süren Bahçeli, "Çözüm diyenler şimdi söyleyiniz, bu hendekler kazılırken neredeydiniz?" diye sordu.
Bahçeli, terörden olumsuz etkilenen 21 ilde bu yılın 10 ayında 11 bin 354 esnafın kapısına kilit vurduğunu, kapanan şirket sayısının bin 549'a ulaştığını söyledi.
Bahçeli, şunları ifade etti:

"Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni kaldırıp, milleti 36 parçaya ayırıp milliyetçiliği ayaklarının altına aldığını söyleyen 17-25 Erdoğan, gerçek hendek kaçak sarayın içinde, 7 Aralık'ta taşındığın 250 odalı saray yavrusunun tam ortasındadır.
'Süreç zarar görmesin', 'Erdoğan kızmasın' gerekçeleriyle teröristlerin alan hakimiyetine göz yuman siyasetçisinden, aktif veya merkezdeki valisinden, kaymakamından, emniyet müdüründen ve diğer görevlilerden bu dünya gözüyle hesap sormazsam, içtikleri sütü, yedikleri lokmayı burunlarından getirmezsem hayat bana zehir olsun."

HDP'li siyasetçilerin, düşmanlık saçtığını, hendekleri kutsadığını, PKK'lı militanları öve öve bitiremediğini ifade eden Devlet Bahçeli, HDP'li siyasetçilerle ilgili hukuki işlem başlatmak için cumhuriyet savcılarının ne beklediğini sordu.
Bahçeli, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın Rusya ziyaretini de eleştirerek, "HDP, Türkiye düşmanlarıyla iş tutmakta, özerklik ve Kürdistan desteği alabilmek için yüzyıllardır amacı malum olan ülkelere sırtını yaslamakta bir sakınca görmemektedir" diye konuştu.

Diyarbakır, Hakkari, Şırnak ve daha nicelerinin Türk'ün öz yurdu olduğunu ve asla kaybedilmeyeceğini söyleyen Bahçeli, "Kardeş kardeşe kırdırılsın mı İstenen bu mudur Türkiye'nin en ücra köşesine kadar dağılmış, birçoğu ve özellikle İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin'de yaşayan Kürt kökenli kardeşlerimize 'Güneydoğuda birkaç ili Kürt devleti olarak verdik, buyurun yeni vatanınıza' desek, acaba tek bir kişi yerini yurdunu bırakıp da gidecek midir?" sorularını yöneltti.

Cizre'de, Silopi'de, Sur'da can pahasına mücadele veren Mehmetçikleri, kahraman polisleri sonsuz güven ve dualarla desteklediklerini vurgulayan Bahçeli, "Teröristler ev ev, sokak sokak aranıp bulunmalı, hendeklerle beraber tamamıyla imha edilmelidir. Bunu bekliyoruz. Vatan, hainlerden temizlenmelidir" dedi.

"Sayın Davutoğlu terörle ve nifakla mücadelede samimi olduğunuz müddetçe, endişeniz olmasın, MHP siyasi iradeyi yalnız bırakmayacak, şunun bunun ağzına baktırmayacaktır" diyen Bahçeli, sözlerini, "Durmayın, yılmayın, dağdan, taştan, ovadan ve şehirden bu hainleri kazıyın, sökün, silin ve Türkiye'yi bu darboğazdan sağ salim çıkarın" diyerek tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...