İstanbloom'da kaba inşaat %80'i geçti

Zincirlikuyu'da inşa edilen İstanbloom Projesi'nin kaba inşaatının Temmuz Ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.

17.04.2012 - 15:55

İstanbloom'da kaba inşaat %80'i geçti

Esin Yapı'nın Zincirlikuyu'da 150 milyon dolara hayata geçecek projesi, İstanbloom’un kaba inşaatı Temmuz Ayı sonunda tamamlanacak.

Ceylan Intercontinental Otel’de düzenlenen basın toplantısında gayrimenkul sektörü ile Esin Yapı’nın 2011 yılındaki performansını ve 2012’ye yönelik öngörülerini paylaşarak İstanbloom Projesi’nin geldiği noktayı değerlendiren Esin Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Orman, satışlarının yüzde 40'ı gerçekleştirilen İstanbloom'un kaba inşaatının yüzde 80’ninin tamamlandığını açıkladı.

Fikret Orman, projenin Türkiye’nin en akıllı binalarından biri olarak konumlandırıldığına da dikkat çekti:

"Bir yapıda kesinlikle olmasına inandığımız tüm alt yapı çalışmalarını içeren yüksek teknoloji ürünü ve Leed’e aday projemizin sonuna kadar arkasında duruyoruz. Biz ihtiyacı kadar tüketen, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmiş, doğal ve atık üretmeyen malzemelerin kullanıldığı bir oluşum yarattık. Yeşil bina özelliğine sahip İstanbloom ile geri dönüşüme destek veriyoruz, atık ve yağmur sularının toplanarak tekrar değerlendirilmesini sağlıyoruz.

Yeşil bina sınıfına girebilmenin en önemli kriterlerinin arasında olan atık maliyetlerinin yüzde 50-90 arasında azaltılması, yüzde 30 oranında su tasarrufunun sağlanması ve CO2 salınımının yüzde 35 azaltılması gibi koşulları titizlikle yerine getirdik. İstabloom ile inşaat sektöründe örnek bir model yaratmak için çalışıyoruz.”

46 katlık ofis ve yaşam merkezi olarak planlanan projede; 1+1, 2+1, 3+1'den 4+1 dublekse kadar farklı daire seçenekleri bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...