İstanbul 'Alan'ını buluyor

İstanbul'un sanatsal olrak en aktif bölgelerinden biri olan Tünel'de farklı bir sanat 'alan'ı açılıyor.

07.11.2009 - 18:10

İstanbul 'Alan'ını buluyor

Tarihi ve sanat dolu geçimişiyle öne çıkan Beyoğlu Tünel bölgesi yeni bir ‘alan’a kavuşuyor. 4 sanat aşığı Efe Korkut Kurt, Aslı Biçer, Arzu İkiz ve Bilge Altuğ tarafınfan kurulan ‘Alan İstanbul' başta genç sanatçıların olmak üzere yaratıcı çalışmaların sergilenebildiği ve ya sunulabildiği bir mekân olarak 7 Ağustos 2009’da ilk sergisini açtı.

Alan istanbul bir sanat galerisi olmanın ötesinde bağımsız ve katılımcı sanat anlayışıyla gözde sergi mekanlarında biri olarak öne çıkıyor.

ALAN’da profesyonel sanatçıların atölye çalışmalarının devam ettiği, resim derslerinin verildiği, belirli aralıklarla çeşitli performansların sergilendiği, video ve film gösterimlerinin yapılabildiği yaşayan bir sanat ortamı, sürekli ve geçici sergilerle birlikte varlığını sürdürüyor.

'Alan’ farklı disiplinlerdeki sanatçıların ve tasarımcıların çalışmalarını sergileyebilecekleri ve kentin kültürel anlamda en yoğun bölgelerinden birinde sanatseverlerin ayağına getiriyor.

Bu açıdan ‘ALAN’ sadece fiziksel bir mekân değil, sosyal bir mekan olarak da işlev görmeyi ve sanatsal çalışmaların sosyal etkileşimin bir parçası olarak etkin hale getiriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...