İstanbul Avcılar'da okul bahçesinde servis aracı öğrenciyi ezdi

SON DAKİKA HABERİ:  Avcılar'da bulunan bir ilkokulun bahçesinde servis aracı öğrenciyi ezdi. Hastaneye kaldırılan 9 yaşındaki Eylül tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Yaklaşık 1 yıldır öğrencilerle, servis araçlarının aynı kapıyı kullandığını söyleyen bazı öğrenci velileri, "Herhangi bir uyarıcı levha, tabela, insan yoktu. Kaça kaçınılmazdı" diyerek tepki gösterdi. Servis şoförü ise, okulda servis araçlarının durması gereken alanların kendisine gösterilmediğini savundu.

Haberler - İHA - DHA 08.11.2019 - 12:23

Son dakika haberi! 

İstanbul'da Avcılar Mehmetçik İlkokulu'nun bahçesinde servis aracı bir kız öğrenciye çarpıp ölümüne neden oldu.

Kaza, saat 12:30 sıralarında meydana geldi. Servis sürücüsü H.Y. okul çıkışında öğrencileri almak için aracıyla birlikte bahçeye girdi. Bu sırada kantinden çıkan 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki yaşındaki Eylül Mirzaoğlu. servisin önüne atladı. Küçük kızı altına alan servis şöförü olayın şokuyla aracını tekrar geriye hareket ettirdi. Bu sırada küçük kızın üzerinden tekrar geçen şoföre veliler ve öğrenciler büyük tepki gösterdi.

O ANLAR KAMERADA

Olayı gören veliler sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler küçük çocuğu hastaneye kaldırdı.

Servis sürücüsü ise gözaltına alınarak karakola götürüldü. Durumu ağır olduğu öğrenilen minik Eylül tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Okulda polisin incelemeleri sürüyor.

ŞOFÖRÜN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI: YETKİLİLER OKULDA DURMAMIZ GEREKEN ALANI GÖSTERMEDİ

Eylül Mirzaoğlu'nun ölümüne neden olan servis şoförünün polisteki ifadesi ortaya çıktı.

Hüseyin Y., "Rampadan çıktıktan sonra sağa doğru manevra aldım, servis rehberinin "çocuk çocuk' diye bağırdığını duydum. Hemen aracı durdurdum" dedi. 

Servis şoförü, okulda servis araçlarının durması gereken alanların kendisine gösterilmediğini savundu.

VELİLERDEN 'KAPI' TEPKİSİ

Yaklaşık 1 yıldır öğrencilerle, servis araçlarının aynı kapıyı kullandığını söyleyen öğrenci velileri, bu duruma tepki gösterdi. Okulda çocuğu okuyan bir veli, "Bu kapıyı kapatıp da öğrenciyle, servisi aynı kapıdan sokarsan bu kaza kaçınılmaz yani. Mutlaka olacak" ifadelerini kullandı.

"KAPI KAPATILDI, KAZA KAÇINILMAZ OLDU"

4. sınıf öğrencisi bir çocuğun velisi Gökhan Kar, "Çocuklar da etkilendi, ağlıyorlar. Daha önce burada bir kapımız vardı. Sıvası görünüyor, belli oluyor. Bu kapı kapatıldı, böyle oldu. Öğrencilerle, servisler aynı yeri kullanmaya başladı. Eskiden servislerin gireceği zaman o kapı kapanır, öğrenciler oradan giremezdi. Sonra öğrenciler alınırdı. Servislerle birlikte öğrencileri aldılar, kaza kaçınılmaz oldu" diye konuştu.

"BİR İHMAL VAR"

Öğrenci velisi Dilek Çalışkan da servis araçlarıyla öğrencilerin aynı kapıyı kullanmasına tepki gösterdi. "Bir ihmal var tabii ki" diyen Çalışkan, "En azından giriş çıkış saatlerinde servislerin çocuklarla aynı anda girmemesi gerekiyor. Sokakta bekliyor olması lazım. En azından bir personel dur-bekle demeli. Herhangi bir uyarıcı levha, tabela, insan yoktu" dedi.

"ŞOFÖR KAÇMASIN DİYE UĞRAŞTIK"

Olay anını anlatan bir vatandaş ise "Saat 12.45'ti. Şu kapıya geldiğimde olayı gördüm. Çocuğu kanlar içinde gördüm, yapacak bir şey kalmamıştı. Şoför kaçmasın diye uğraştık. Şoför de çok pişmandı. Bilgili değildi. O da feryat etti ama yapılacak bir şey yoktu" ifadelerini kullandı.

VİDEO: OKUL SERVİSLERİNDE ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER NELER?

Sayfa Yükleniyor...