İstanbul Baltalimanı Hastanesi'nde doktor meslektaşını bıçakladı

Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Dr. Kaan Erol, meslektaşı tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybetti. Şüpheli doktor ise adliyeye sevk edildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.10.2019 - 16:43

İstanbul Baltalimanı Hastanesi'nde doktor meslektaşını bıçakladı

Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan olarak görev yapan Dr. Yavuz S. ile aynı hastanede çalışan Dr. Kaan Erol arasında saat 05.50 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Yavuz S, Kaan Erol'u vücudunun çeşitli yerinden bıçakladı.

Bıçaklı tartışmada hayatını kaybeden doktor, Kaan Erol. Bıçaklı tartışmada hayatını kaybeden doktor, Kaan Erol.

Ağır yaralanan Erol, buradaki ilk müdahalenin ardından Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Kaan Erol, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 

Dr. Kaan Erol'un muayenesi sırasında vücudunda 30'un üzerinde bıçak yarası olduğu tespit edildi. 

Şüpheli Yavuz S. ise hastane polisi tarafından gözaltına alındı.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bu sabah Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde nöbetçi olan ortopedi ve travmatoloji asistanının, bir meslektaşı tarafından saldırıya uğradığı hatırlatıldı.

Saldırıya uğrayan hekime derhal müdahale yapıldığı ancak tüm çabalara rağmen kurtarılamadığı aktarılan açıklamada, "Olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğümüz inceleme başlatmıştır. Fail, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmış olup, savcılık soruşturması devam etmektedir. Hayatını kaybeden hekimimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Hastane polisi tarafından gözaltına alınan şüpheli Yavuz S. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Sayfa Yükleniyor...