Bursa ve İstanbul'dan karşılıklı iki seferle yolcu taşımaya başlayacak olan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi'nin (BUDO) biletleri, yarın satışa çıkarılacak.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Bursa'yı her açıdan ulaşılabilir bir kent haline getirmek amacıyla yeni yollar açmaktan raylı sisteme kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi'nin, vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine deniz taşımacılığını da başlattığı belirtildi.

Vatandaşların talebi üzerine Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BURULAŞ) bünyesinde BUDO'yu kuran Büyükşehir Belediyesi'nin, iki geminin yolcu taşımaya hazır hale getirilmesinin ardından 24 Ocak'ta ilk seferini başlatacağı bildirildi.

BİLETLER YARIN SATIŞTA
Mudanya'dan saat 07.00 ve 15.30, İstanbul Kabataş'tan da saat 10.30 ve 18.30 olmak üzere günde iki sefer olarak başlatılan yolculuklarla ilgili biletlerin de 18 Ocak Cuma gününden itibaren satışa çıkarılacağı bildirilen açıklamada, ''Yolcu ücretleri bir kişi 18 TL ve öğrenci 14 TL olarak belirlenirken, İstanbul'a ulaşım için BUDO'yu tercih eden vatandaşlar biletlerini, 'www.burulas.com.tr' adresli internet sitesi üzerinden, Mudanya ve Kabataş iskelelerinden ve Bursaray'ın Şehreküstü ve Üniversite istasyonlarından alabilecekler'' denildi.

'VATANDAŞLAR İSTEDİ, BİZ YAPTIK'
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya İskelesi'nde yolcu taşımaya hazır olarak bekleyen Hüdavendigar Gemisi ile iskele binasını gezdi. Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy'dan son hazırlıklar hakkında bilgi alan Başkan Altepe, üç gemi satın aldıklarını, bir gemiyi de kiraladıklarını belirtti.

İLK SEFER MUDANYA'DAN
Altepe, toplam 4 gemiyle yolcu taşımacılığını başlattıklarını, iki geminin Mudanya'ya geldiğini, iki geminin de bakımlarının yurt dışında devam ettiğini kaydederek Altepe, ilk seferin 24 Ocak Perşembe günü sabah 07.00'de Mudanya'dan başlatılacağını söyledi.

İlk etapta karşılıklı iki seferle ulaşımın sağlanacağını ve talep doğrultusunda sefer sayılarının artırılabileceğini ifade eden Altepe, şunları kaydetti:

''Deniz seferleri konusunda halkımızdan büyük talep geldi. Halkımız istedi, biz yaptık. Halkımızın Bursa-İstanbul arasında sağlıklı, kaliteli ve hizmetin öne çıktığı bir yolculuk yapması için her türlü fedakarlığı yaptık. Gerek yolcuların iskeleye gelmesi, iskeleden kent merkezine ulaşım, gemi içi servis hizmetleri gibi konularla ilgili tüm hazırlıklarımızı yaptık. Gemi içindeki büfeleri BESAŞ işletecek. Bizim tek hedefimiz var o da en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti vermek. Bu noktadan özellikle Bursalılardan kendi gemilerine sahip çıkmalarını bekliyoruz.''