İstanbul için sağanak uyarısı

Meteoroloji ve İBB İstanbul için sağanak yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "İstanbul'da beklenen aralıklı sağanağın öğleden sonra etkisini artırması ve gece yarısına kadar kuvvetli poyraz ile metrekareye 25-50 kg yağış bırakması tahmin edilmektedir" uyarısında bulundu.

Anadolu Ajansı 25.10.2017 - 01:02

İstanbul için sağanak uyarısı

İstanbul'da etkili olan yağışın, bugün öğle saatlerinden itibaren şiddetini arttırarak sağanak şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, "İstanbul'da beklenen aralıklı sağanağın öğleden sonra etkisini artırması ve gece yarısına kadar kuvvetli poyraz ile metrekareye 25-50 kg yağış bırakması tahmin edilmektedir." denildi.

Açıklamada sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bugün İstanbul genelinde öğle saatlerinden itibaren sağanak beklendiğini bildirdi.

İBB'den yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler doğrultusunda yarın(bugün) İstanbul'un genelinde öğle saatlerinden itibaren beklenen sağanağın perşembe sabahına kadar aralıklarla kuvvetli yağacağı tahmin ediliyor.

​Yağışla birlikte rüzgârın da kuzeyli yönlerden yer yer fırtınamsı (30 ila 60 km/s) şekilde eseceği, Fatih, Unkapanı, Maltepe, Sultanbeyli, Tuzla, Beşiktaş, Üsküdar, Sarıyer bölgelerinde etkili olması bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İlçe belediyeler AKOM koordinasyonunda muhtemel su taşkınlarına karşı tedbirlerini alıp ekiplerini kritik noktalara yerleştiriyor."

SICAKLIKTA DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Yağışa rağmen hava sıcaklığında önemli değişiklik beklenmiyor. Buna göre, kentte uzun süredir mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığında önemli farklılık öngörülmüyor. İstanbul'da hava sıcaklığının bugün en düşük 14, en yüksek 19 derece; perşembe günü ise en düşük 13, en yüksek 18 derece olması bekleniyor.

Kentte parçalı bulutlu havanın hakim olacağı cuma günü sıcaklık en düşük 11, en yüksek 19 derece olacak. Hafta sonu yağışın tekrar etkili olmasıyla cumartesi günü hava sıcaklığı 13 ile 21 derece, pazar günü ise 14 ile 23 derece arasında seyredecek.

Sayfa Yükleniyor...