İstanbul için sağanak yağış uyarısı (Beykoz'da hortum)

İstanbul'da bugün sağanak yağış etkili oluyor. Anadolu Yakası'ndaki Beykoz'da yağış sırasında hortum görüldü. Meteoroloji yarın için de kuvvetli sağanak uyarısı yaptı. İBB Başkanı Topbaş ise vatandaşların yarın toplu taşıma araçlarını kullanmasını istedi.

beykoz hortum.jpg

İstanbul'da bugün ve yarın sağanak yağış var. Yağış kentin birçok bölgesinde etkisini göstermeye başladı. 

Anadolu Yakası'nda sıra dışı hava koşulları gözlendi. Beykoz ilçesinde oluşan hortum kameralarca görüntülendi.

Sağanağın başlamasından bir süre sonra sahile yakın bir alanda oluşan hortum, yaklaşık 5 dakika etkili oldu.

Herhangi bir hasara yol açmayan hortumu gören bazı vatandaşlar tedirginlik yaşadı.

BUGÜN VE YARIN YAĞIŞ VAR

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün hava tahminine göre, İstanbul'da bugün ve yarın gök gürültülü kuvvetli yağış etkili olacak.

Meteoroloji'den yarın için kuvvetli sağanak yağış uyarısı geldi. Açıklamada yarın sabah saatlerinden itibaren beklenen sağanak ile gök gürültülü sağanak yağışların, gün boyu etkili ve kuvvetli olmasının beklendiği duyuruldu.

Kentte bugün hava sıcaklığının en düşük 22, en yüksek 29 derece yarın ise en düşük 23, en yüksek 27 derece olması öngörülüyor.

YARIN İÇİN TOPLU TAŞIMA ÇAĞRISI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş'tan da yarın beklenen yağışla ilgili bir açıklama geldi. Vatandaşlardan uyarılara dikkat etmesini isteyen Topbaş, “Vatandaşlarımızın meteorolojik gelişmelere dikkat etmesi, uyarılara hassasiyet göstermesi, mümkün mertebe toplu araçları kullanması tavsiye ediliyor. Her birey bu hassasiyeti gösterirse sıkıntısız bir dönemi geride bırakırız" dedi.

Sayfa Yükleniyor...