İstanbul Kağıthane'de İETT otobüsü kazası (Trafik oluştu)

İstanbul'da İETT otobüsü emniyet şerinde park halinde bulunan bir araca çarptı. Kazada 1 kişi yaralanırken TEM istikametinde trafik oluştu.

30.10.2019 - 09:42

kağıthane.jpg

İstanbul Kağıthane'de bir İETT otobüsü, TEM istikametinde arıza nedeniyle emniyet şeridine park eden kamyonete çarptı.

Sadabad Viyadüğü çıkışı TEM otoyolu istikametinde saat 07.00'da meydana gelen olayda iddiaya göre, yol üzerinde seyir eden Cafer Şimşek idaresindeki kamyonet arıza yaptı. Sürücü Şimşek, arıza yapan aracını kontrol etmek için emniyet şeridine park etti.

Bu esnada arkadan gelen İETT otobüsü, emniyet şeridindeki kamyonete çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyonet devrildi. Kazada kamyonet sürücüsü yaralanmazken, İETT otobüsünde bulunan bir yolcu ise hafif yaralandı. Yaralı yolcu 112 sağlık ekipleri tarafından ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. 

Kaza nedeniyle TEM otoyolu istikametine trafik yoğunluğu oluştu. Kaza sonrası olay yerine gelen polis ekipleri yol güvenliği alırken İBB'ye ait kurtarıcı aracı da devrilen kamyonu yol üzerinden kaldırdı. Polisin kazayla ilgili incelemesi sürüyor.

''KAMYONETİM DEVRİLDİ''

Arıza nedeniyle kamyonetini emniyet şeridine çektiğini söyleyen Cafer Şimşek, “Aracım arıza yapınca emniyet şeridine park etti. Bu esnada arkadan gelen bir İETT otobüsü kamyonetime çarptı. Çarpmanın etkisiyle de kamyonetim devrildi. Benim durumum iyi” dedi.

Sayfa Yükleniyor...