İstanbul Kitap Fuarı'nın onur konuğu Hollanda

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın onur konuğu ülkesi, Türkiye ile diplomatik ilişkilerinin 400. yılı dolayısıyla Hollanda olacak.

Haberler 04.07.2012 - 17:56

İstanbul Kitap Fuarı'nın onur konuğu Hollanda

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Yayıncılar Birliği işbirliği ile gerçekleştirilecek 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 17-25 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek.

Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla yazar Gülten Dayıoğlu 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlenmiştir. Fuar süresince Gülten Dayıoğlu’un eserleri ve yazın hayatı üzerine söyleşi, panel gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek; çalışmalarından ve yaşamından kesitlerden oluşan özel bir sergi kitapseverlerle buluşacaktır.

Bu sene Kitap Fuarı’nın teması ise, İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu tarafından “Çocukluğum Yurdumdur-Çocuk ve Gençlik Edebiyatı” olarak belirlendi. İstanbul Kitap Fuarı, bu tema çerçevesinde yurt içi ve yurt dışından çok değerli yazarları, illüstratörleri konuk etmeye hazırlanıyor.

Onur Konuğu Hollanda
31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu Hollanda olarak belirlendi. Türkiye ve Hollanda ilişkilerinin 400. yılı olması dolayısıyla İstanbul Kitap Fuarı’nda Hollanda edebiyatı ve kültürüne yakından tanıklık edeceğiz. 17-20 Kasım tarihleri arasında Uluslararası Salon’da fuara katılacak olan Hollanda’nın programında söyleşiler, paneller, illüstrasyon atölye çalışmaları, profesyonel buluşmalar ve bir de sergi de yer alıyor.

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 17-20 Kasım tarihleri arasında açık kalacak “Uluslararası Salon” bünyesinde 40 ülkeden yayınevi, telif ajansı, çevirmen editör ve ulusal katılıma ev sahipliği yapacak. Dört gün süresince uluslararası salon kapsamında sektörel ve profesyonel 35 etkinlik gerçekleştirilecektir.

Fuar Saatleri Değişti
31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi günlerde öğrenci ve okulların fuarı daha rahat ziyaret edebilmeleri için kapılarını bir saat erken açacak. Kitap fuarı, 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. İstanbul Kitap Fuarı, kapanış günü olan 25 Kasım Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir.

Sayfa Yükleniyor...