İstanbul Milli Emlak İl Müdürlüğü'ne operasyon: 12 gözaltı

Milli Emlak İl Müdürlüğü'ne düzenlenen operasyonla aralarında Milli Emlak çalışanının da bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin kaçakçılıktan el konulan malları yasadışı yollarla piyasaya sürdükleri öğrenildi.

DHA 03.07.2020 - 10:26 | Son Güncelleme : 03.07.2020 - 10:29

İstanbul Milli Emlak İl Müdürlüğü'ne operasyon: 12 gözaltı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kaçakçılıktan el konulan malların bir suç çetesi tarafından piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

Şüphelileri teknik ve fiziki takibe alan organize polisi çalışmalarını tamamlamalarının ardından bugün erken saatlerde Milli Emlak İl Müdürlüğü'ne operasyon düzenledi.

BİRİ MİLLİ EMLAK ÇALIŞANI 12 KİŞİ GÖZALTINDA

Gerçekleştirilen operasyonda bir Milli Emlak çalışanı ve 11 taşeron firma görevlisi olmak üzere 12 kişiyi gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan şüphelilerin ihaleye fesat karıştırma, rüşvet , resmi belgede sahtecilik, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, kurulan örgüte üye olmak suçlamasıyla yakalandıkları öğrenildi.

3 DEPOYA BASKIN

Operasyon kapsamında Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığınca Yediemin hizmeti veren 3 depoya düzenlenen baskınlarda 2 tabanca ve 24 mermi ele geçirilirken, operasyonun devam ettiği bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...