İstanbul Otogarı'nda öldürülen gencin yanındaki kız baldızıymış

İstanbul’da otogarda bıçaklanarak öldürülen Hamdullah Ayaydın'ın yanında bulunan genç kızın, Ayaydın’ın baldızı olduğu öğrenildi.

otogar-cinayet-baldiz-02-02-15

19 yaşındaki kız arkadaşı Ceylan İ'yle Mardin’den İstanbul’a gelen 25 yaşındaki Hamdullah Ayaydın, Otogarda bıçaklanarak öldürülmüşü.

Hamdullah Ayaydın’ın yanındaki Ceylan İ. ise yaralanmıştı. Ceylan İ'in, Ayaydın'ın baldızı olduğu ortaya çıktı.

YANINDAKİ BALDIZIYMIŞ

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan TIR şöförü Hamdullah Ayaydın'ın, dini nikahla beraber yaşadığı eşinden 1 yaşında bir kız çocuğunun bulunduğu öğrenildi.

31 Ocak'ta eşi ve kızı ile kayınpederi Sabri İ'nin evine giden Ayaydın, 19 yaşındaki baldızı Ceylan İ'yi de alarak eve doğru hareket etti.

Arabadan eşini ve kızını indiren Hamdullah Ayaydın, baldızı ile önce Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine, oradan da otobüsle İstanbul'a geldi.

Hamdullah Ayaydın’ın, olayla ilgili tartışmada eşi M.A’yı döverek hastanelik ettiği de öne sürüldü.

“KÜÇÜK KIZIMI KANDIRMIŞ”

Hamdullah Ayaydın'ın kayınpederi Sabri İ., bir süre önce evlerine gelen damadının, Ceylan İ.’yi Mazıdağı’na götürmek için yola çıktığını belirterek, "Sonra öğrendik ki küçük kızımı eve götürmemiş ve başka yere götürmüş. Kızımı kandırarak ona sahip olmuş ve kaçırmış. Bunu engellemeye çalışan eşini ise darp ederek yaralamış. Biz de olayı duyar duymaz kızımın kaçırıldığı konusunda gidip Jandarmaya şikayette bulunduk” dedi.

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvuran baba Sabri İ'nin ise kızının kaçırıldığını öne sürerek şikayette bulunduğu belirtildi.

CENAZEYİ İSTEMEDİLER

Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu morgundan yakınları tarafından alınan Ayaydın'ın cenazesi, Büyükçekmece'deki Aybars Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Büyükçekmece Mezarlığı'nda defnedildi.

Baldızı Ceylan İ'yi kaçırdığı iddia edilen Hamdullah Ayaydın'ın ailesinin, oğullarının yüz kızartıcı bu hareketinden dolayı cenazeyi istemediği ve taziyesinin de yapılmayacağı öğrenildi.

4 KİŞİ BIÇAKLAMIŞTI

Hamdullah Ayaydın ile Ceylan İ. dün otogarda otobüsten indikten kısa bir süre sonra 4 kişinin saldırısına uğramıştı.

Vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı bıçak darbeleri sonucu Ayaydın olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan Ceylan İ. hastaneye kaldırılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...