NTV

İstanbul Sancaktepe'de askeri kışla önünde patlama

NTV Haber

Türkiye

İstanbul Sancaktepe'de askerleri taşıyan servis aracının geçişi sırasında park halindeki bomba yüklü otomobil patlatıldı. Serviste bulunan 6 askeri personel hafif yaralandı. Biri ağır, 2 sivilin de yaralandığı patlamanın, servis aracına 20 metre mesafede olması, faciayı önledi.

İlişkili Haberler

İstanbul'dan bir bombalı saldırı haberi geldi.

Patlama, Sancaktepe'deki Kara Havacılık Alay Komutanlığı'na 200 metre mesafede gerçekleşti.

Askeri personeli taşıyan servis minibüsü kışladan çıkış yaptıktan kısa bir süre sonra, park halindeki bomba yüklü araç, uzaktan kumandayla patlatıldı. 

Olay sonrası bölgeye ambulans, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. 

İstanbul Valiliği "Askeri personeli taşıyan servis aracının geçişi sırasında park halindeki patlayıcı yüklü bir aracın uzaktan infilak ettirilmesi sonucu 5'i asker, 3'ü sivil olmak üzere sekiz vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılardan biri ağır, 7'sinin durumu ise hafif olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır" açıklamasında bulundu.

Yaralılar bölgeye yakın bölgede bulunan hastaneye kaldırıldı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu ve ayakta tedavi edildikleri öğrenildi.

Patlama nedeniyle çıkan yangın da itfaiye ekiplerince söndürüldü.ŞÜPHELİ ARAÇ ARANIYOR

Sancaktepe'deki 5'i asker 3'ü sivil 8 kişinin yaralandığı terör saldırısına ilişkin, plakası belirlenen bir hafif ticari aracın polis ekiplerince arandığı öğrenildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olayla ilgili çalışma yürüten İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, terör saldırısıyla bağlantılı olan kişi ya da kişilerin 12 EA 683 plakalı hafif ticari araçta bulunduklarını tespit etti.

Polis telsizinden tüm ekiplere plakası anons edilen hafif ticari aracın görüldüğü yerde durdurularak, içindekilerin yakalanması talimatı verildi.PATLAMA ARACA 20 METRE MESAFEDE GERÇEKLEŞTİ

Patlamanın askeri araca 20 metre mesafede meydana geldiği belirtiliyor. Askeri kaynaklar, hedefin askeri servis aracı olduğu; ancak patlamanın planlanandan erken gerçekleştiği ve bu sayede aracın büyük bir hasar görmediğini belirtti.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı, İstanbul Sancaktepe'de meydana gelen saldırıyı şiddetle kınadı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, İstanbul Sancaktepe'de, Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis aracının geçişi esnasında, teröristler tarafından park halindeki bir aracın patlatıldığı hatırlatıldı.

Saldırıda, iki askerin hafif yaralandığı, dört asker ile araç şoförünün ise kontrol amaçlı hastanede ayakta tedavi edildiği belirtilen açıklamada, "Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle lanetliyor, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." denildi.

OLAY SONRASI BÖLGEDEN İLK GÖRÜNTÜLERPATLAMA SONRASI BÖLGEDEN DUMANLAR YÜKSELDİETİKETLER