İlişkili Haberler

İstanbul Valiliği, devam eden kar yağışı nedeniyle ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime bugün 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, İstanbul'da halen devam eden kar yağışının, tahmin edildiği gibi özellikle boğaz civarı ve Anadolu yakasında etkili olarak öğle saatlerine kadar devam edeceği belirtildi.

Yağışın öğle saatlerinden sonra yoğunluğu azalsa bile özellikle ara sokaklarda bırakacağı kütlenin ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağının değerlendirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu nedenle, valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları açısından anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarşamba günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacaktır." 

ANKARA'DA DA OKULLAR TATİL

Ankara'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Ankara Valiliği'nce yapılan açıklamada, hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi. 

Ankara Valiliği'nde yapılan açıklama şöyle denildi: 

"Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; İlimizde yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 11 Şubat 2015 Çarşamba günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." 

BALIKESİR'DE 4 İLÇEDE OKULLAR TATİL

Balıkesir'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, merkezdeki Karesi ve Altıeylül ilçeleri ile Erdek ve Balya'daki tüm okullarda 11 Şubat Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildi.

Manyas ve Gönen'de taşımalı eğitim veren okullar, Susurluk'ta Şerafettin Tunalı İlkokulu-Ortaokulu, Susurluk Anadolu Lisesi ve taşımalı eğitim veren okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Diğer iller: 

Burdur 

Kırıkkale 

Karabük - Ovacık 

Çanakkale - Çan ve Yenice

Konya - Bozkır, Hadim, Taşkent ve Derebucak 

Kocaeli - Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 

Bilecik - Merkeze bağlı köyler ve Pazaryeri 

Denizli - Babadağ, Baklan, Buldan, Bozkurt, Çal Çameli, Çardak, Çivril'in Özdemirci Mahallesi, Güney, Kale, Honaz, Merkezefendi ile Pamukkale 

Kütahya - Merkez ve Tavşanlı