NTV

İstanbul ve Ankara'da bomba paniği

Anadolu Ajansı,DHA

Türkiye

İstanbul Okmeydanı'nda korkuluklara asılan ve yanına bomba süsü verilmiş paket bırakılan pankart, polisi alarma geçirdi. Bomba imha uzmanlarının kontrollü olarak patlattığı pakette, 5 litre sıvı sabun bulunduğu anlaşıldı. Ankara Kızılay'da ise bomba imha ekibi tarafından fünyeyle patlatılan şüpheli çanta boş çıktı.

Ankara ve İstanbul'da bu sabah bomba paniği yaşandı.

İstanbul'da Okmeydanı Darülaceze Caddesi'nde saat 07.30 sıralarında pankartı fark edenler, polise ihbarda bulundu. Polis çevrede güvenlik şeridi oluşturdu, yolu araç ve yaya trafiğine kapattı. Bomba imha uzmanlarından yardım istendi.

Olay yerine gelen uzmanlar, yaptıkları araştırmadan sonra, paketi kontrollü olarak patlatmaya karar verdi. Özel giysisi ile yaklaşan bomba uzmanı, paketin yanına fünye bıraktı. Patlatılan pakette bomba olmadığı anlaşıldı.

PAKETTEN SIVI SABUN ÇIKTI

Uzman polisin yaptığı incelemede, bomba süsü verilmiş paketin içi sıvı sabun dolu 5 litrelik bir plastik kutu olduğu anlaşıldı. 

AMBULANS TERS YÖNDEN GÖNDERİLDİ

Olay sırasında trafikte kalan bir ambulans, ters yöne alınarak, yoluna devam etmesi sağlandı. Pankart ve paketin alınmasından sonra, yaklaşık bir saat kapalı kalan yol yaya ve araç trafiğine açıldı.

ANKARA KIZILAY'DA ŞÜPHELİ ÇANTA

Ankara'nın Çankaya ilçesindeki Güvenpark'ta da çalıların arasında bir çanta gören vatandaşlar durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çevre güvenliği alarak şüpheli çantanın etrafını güvenlik şeridiyle çevirdi.

Daha sonra bomba imha uzmanı tarafından fünye yerleştirilen çanta, kontrollü olarak patlatıldı. Yapılan incelemede çantanın boş olduğu anlaşıldı.

ETİKETLER