İstanbul ve müziğin buluştuğu kareler

Joan Baez, Bryan Ferry, Marianne Faithfull, Manu Chao, Nick Cave, Marcus Miller, Metallica, Noir Desir... İstanbul'un tarihi konserlerinden tarihi kareler Muhsin Akgün'ün 'Söz ve Müzik: İstanbul'unda...

Haberler 20.10.2010 - 15:15

İstanbul ve müziğin buluştuğu kareler

Birçok sanatçıya ilham kaynağı olan ve ev sahipliği yapan İstanbul'da, son 10 yılda gerçekleştirilen yerli ve yabancı sanatçıların konserlerini fotoğraflayan Muhsin Akgün'ün 'Söz ve Müzik: İstanbul' adlı kitabı raflardaki yerini aldı.

Son 10 yıldır İstanbul'da gerçekleştirilen 200'den fazla konseri fotoğraflayan Muhsin Akgün'ün 'Söz ve Müzik İstanbul' kitabı Efes Pilsen'in katkılarıyla İstanbul Kültür Sanat Vakfında dün yapılan tanıtımın ardından piyasaya çıktı.

2000 yılından bu yana İstanbullularla buluşan rock, pop, caz, hiphop gibi pek çok türün sanatçılarının konser fotoğraflarından oluşan kitapta Murathan Mungan, Banu Güven, Perihan Mağden, Yıldırım Türker, Nejat işler, Pelin Batu gibi birçok müziksever ile 33 yazar ve gazetecinin konser izlenimleri de var.

Kitapta, Joan Baez, Bryan Ferry, Marianne Faithfull, Manu Chao, Nick Cave, Marcus Miller, Metallica, Noir Desir, Grace Jones, Patti Smith, Leonard Cohen gibi 204 sanatçının İstanbul konserlerinden tarihi kareler yer alıyor.

Ayrıca ''Söz ve Müzik: İstanbul'' kitabı, dünyada örneklerine rastlanan popüler kültür belgeselciliği alanının bir ürünü olarak, Türkiye için bir ilk olma özelliği taşıyor.

Sayfa Yükleniyor...