İstanbul'a başka bir hava geliyor!

New York’lu indie pop ve shoegaze dörtlüsü The Pains of Being Pure At Heart, ilk kez Türkiye’de...

20.01.2012 - 12:24

İstanbul'a başka bir hava geliyor!

Babylon’da shoegaze! The Pains of Being Pure At Heart, Indie Nation by Nike kapsamında Babylon sahnesinde olacak.

Kendi imkânları ile yayınladıkları ilk EP’leri ile alternatif müzik çevrelerinde ilk olarak dikkatleri üzerine çeken grup, esas debüt albümlerini 2009 senesinde Slumber Records üzerinden yayınladı. Uzun isimlerini grubun solisti Kip’in yakın bir arkadaşının yazdığı yayınlanmamış bir öyküsünden alan grup, ilk albümleriyle Billboard albüm listesinde 6 numaraya kadar yükselmeyi başardı.

İkinci stüdyo albümleri “Belong” u ise 2011 senesi içinde yayınladılar. Grubun müziği içerisinde shoegaze ve dreampop öğelerini fazlaca barındırıyor. NME dergisi tarafından saf indie-pop olarak nitelendirilen, NYTimes tarafından müziklerinin melodik dokusu ve yumuşaklığı öne çıkartılan grup gerçekten de günümüz jenerasyonun o coşkusunu ve masumiyetini içinde taşıyor ve müziklerinde bu naif mesajları veriyor.

2011 senesinde içinde tekrar şaha kalkan Amerikalı müzisyenlerin başını çektiği shoegaze akımının katalizör gruplarından biri olan The Pains of Being Pure at Heart kimi müzik otoritelerince My Bloody Valentine, The Jesus and Mary Chain ve Ride gibi shoegaze efsaneleriyle karşılaştırılıyor.

Güçlü gitarları geriden gelen yumuşak vokalleri ve rüyası müzikleriyle The Pains of Being Pure at Heart, 20 Ocak Cuma gecesi Babylon’a bambaşka bir hava getirmeye hazırlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...