İstanbul'a iki vali

Yaş haddinden emekli olması gereken Histanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın görevde kalması için Iğdır’a vali olarak atandı. Çapkın bir hafta sonra görevine geri dönecek.

Haberler 14.05.2010 - 14:01

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geçen yıl atanan ve bu yıl sonunda yaş haddinden emekliye ayrılması beklenen Hüseyin Çapkın için daha önce Hasan Özdemir'e uygulanan formül uygulanıyor.

Iğdır Valiliği'ne atanan Çapkın, bir hafta sonra yeniden İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki görevinin başına dönecek. 2000 yılının sonunda Ardahan Valiliği'ne atanan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir de kısa bir süre sonra aynı göreve geri gelmişti.

Hükümete ilham veren bu uygulama, başarılı görülen Hüseyin Çapkın'ı görevde tutmak için uygulandı.

İstanbul Valiliği'ne Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu atanmıştı. İstanbul'un 'nin en büyük ve dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğunu, bu nedenle ''Aziz İstanbul'' olarak ifade edildiğini kaydeden Mutlu 'İstanbulluya layık olmaya çalışacağız' dedi.

İstanbul Valiliği'nde 7. yılını dolduran ve 'süper müsteşarlık' makamına atanan Muammer Güler, bu görevi kendisine duyulan itimadın bir gereği olarak değerlendirdiğini belirterek, 'İstanbul'u çok seviyorum. İstanbul sevdası içimize düşmüştür' dedi.

Sayfa Yükleniyor...