İlişkili Haberler

İstanbul Zeytinburnu'nda akşam saat 19.00 sıralarında bir polis memuru evinde intihar etti.

Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'nde görev yapan Halil Uygur (35) isimli polis memuru bekar olduğu için anne ve babasıyla yaşıyordu.

İddialara göre polis memurunun annesi oğlunu akşam sıralarında işe gideceği için odasına gelerek uyandırdı. Yatağından kalkan polis memuru annesine biraz daha uyumak istediğini söyleyerek tekrar uyudu.

Kısa bir süre sonra polis memurunun odasından tek el silah sesi duyan anne odaya koşunca oğlunu kanlar içersinde görünce şoka girdi. Anne durumu hemen oğlunun polis meslektaşlarına ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık görevlileri polis memurunun hayatını kaybettiğini belirledi.

İntihar eden polis memuru Halil Uygur
İntihar eden polis memuru Halil Uygur

Polis memurunun aynı yerde çalıştığı meslektaşları, ağabeyi ve yakınları olayı haber alır almaz Uygur'un evine koştu. Polis ekipleri olay yerinde detaylı inceleme yaparak delilleri tek tek torbalara koyarak muhafaza altına aldı.

"DAHA DÜN KAPIDA KONUŞTUK"

Halil Uygur'un oturduğu sokakta bakkal işleten Ali Demirkan, “Biz olayı tam olarak bilmiyoruz da iftardan az önce duyduk. Ambulans gelince önce babasının rahatsızlandığını düşündük, sonra intihar ettiğini duyduk. Silah sesi falan duymadık. Çok iyi bir insandı. Altın değerindeydi. En son dün kapının önünde konuştuk" dedi. Polisin olay yeri çalışmasının ardından Halil Uygur'un cenazesinin Yenibosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldığı öğrenildi. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.