İddiaya göre adının Recep Ş. (17) olduğu öğrenilen bir çocuk, kaldırımda yürüdüğü sırada nereden geldiği bilinmeyen tek kurşunla sırtından vurularak yaralandı. Yaralı halde yakınlardaki bir akaryakıt istasyonuna sığınan Recep Ş.'ye (17) ilk müdahale, istasyon çalışanları tarafından yapıldı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Recep Ş.'yi ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti.

Olayın ardından bölgeye sevk edilen polis, istasyonun güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alarak saldırının faili ya da faillerini yakalamak için çalışma başlattı.

Öte yandan acı içinde yaşadıklarını istasyondaki görevlilere anlatan çocuk, kurşunu sıkanları görmediğini belirterek, “Kolumu kaldıracak halim yok. Bilmiyorum arkamdan vuruldum birden. Hiçbir şey görmedim. Sesi duydum, iki el ateş ettiler” dedi.

İstasyon çalışanlarından Mustafa Durmuş adlı vatandaş ise, “Pompacılar gördü ben görmedim. Ben binanın içindeydim. İki el silah sesi atmışlar. Sonra yokuş yukarı kaçmaya başlamışlar. Normal mermi de olabilir sırtından çok kan akıyordu. Kan bayağı akmıştı sırtından. Pompacılar sağlık ekiplerini aradı” şeklinde açıklama yaptı.

Polis, olay yerinde incelemelerde bulunarak, failleri yakalamak için soruşturma başlattı.