Hava ve denizde seferler iptal

İstanbul'da meteorolojinin yaptığı uyarıların ardından gece saatlerinde etkili olan kar yağışı, sabah saatlerinde etkisini artırdı. İptal edilen şehir hatları vapur seferlerinin yeniden başladığı açıklandı. THY ise 117 seferini iptal etti.

ntv.com.tr 17.02.2015 - 12:13

Hava ve denizde seferler iptal

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı uyarıların ardından, İstanbul'a kar sabah saatlerine doğru geldi.

Saat 04.30'da kentin yüksek kesimlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle, Üsküdar'daki Çamlıca Tepesi'nde yeşil alanlar karla kaplandı; evlerin çatıları beyaza büründü.

Sabah saatlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kar küreme ve tuzlama araçları da, önceden belirlenen ana arterlerde hazır bekletiliyor.

SEFERLER YENİDEN BAŞLADI

Kar yağışı nedeniyle şehir hatları vapur seferlerinin iptal edildiği açıklandı. Ancak seferler kısa bir süre sonra yeniden başladı.

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) da resmi internet sitesinden bugün yapılacak 3 seferini olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal ettiğini duyurdu.

İptal edilen seferler ve saatleri şöyle:

07.30 Bandırma - Yenikapı - Bostancı Deniz Otobüsü seferi
08.00 Bursa - Armutlu - Yenikapı - Kadıköy Deniz Otobüsü seferi
10.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy
13.40 Kadıköy-Yenikapı-Bursa
15.00 Kadıköy-Yenikapı-Armutlu T.K.-Armutlu-Bursa
18.30 Bostancı - Yenikapı- Bandırma Deniz Otobüsü seferi

HAVADA DA İPTALLER VAR

Türk Hava Yolları (THY), olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün ve yarın yapılması planlanan bazı seferlerin iptal edildiğini bildirdi.

THY'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "İstanbul meydanlarında beklenen meteorolojik hadise" dolayısıyla iç ve dış hatta 117 seferin iptal edildiği kaydedildi.

Açıklamada, yolcuların seyahatlerinden önce uçuşlarla ilgili son durumu THY'nin internet sitesinden veya "444 0 849" numaralı çağrı merkezinden öğrenmeleri istendi.

YARIN DA DEVAM EDECEK

İstanbul'da sabah saatlerinde başlayıp aralıklarla süren kar yağışının, yarın da kuvvetlenerek devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bugün aralıklarla, yarın da şiddetini artırarak sürecek yağış, perşembe günü öğle saatlerinde bir süre duracak.

25 SANTİM KAR BEKLENİYOR

Aynı günün gece saatlerinde tekrar başlayacak kar yağışı, cuma günü sabah saatlerinde bölgeyi terk edecek. Kentte, ilçelere göre değişiklik göstermekle beraber, 10-25 santimetre arasında kar kalınlığı oluşması bekleniyor.

Bugün en yüksek 2 derece olması beklenen sıcaklık ise geceden itibaren sıfırın altında seyredecek. Aralıklarla kuvvetlenecek rüzgar nedeniyle kar yağışının da zaman zaman tipi olarak görüleceği tahmin ediliyor.

Sayfa Yükleniyor...