İstanbul'da beklenen yağış etkili oldu

İstanbul'da aniden bastıran sağanak, hayatı olumsuz etkiledi.

Anadolu Ajansı 16.06.2015 - 20:11

İstanbul'da beklenen yağış etkili oldu

Kentte akşam saatlerinden itibaren başlayan yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı'ndaki seferlerde aksamalar yaşandı. Havalimanına iniş ve kalkış yapacak uçaklarda, gecikmeler meydana geldi.

Havalimanı yetkilileri, bir süre daha devam etmesi beklenen yağış nedeniyle yolcuları hava trafiğindeki gecikmeler konusunda uyardı.

TRAFİK YOĞUNLUĞU OLUŞTU

Yağış sırasında dışarıda olan vatandaşlar da zor anlar yaşadı.

Otobüs durakları, apartman girişleri ve iş yerlerine sığınarak yağmurdan korunmaya çalışan vatandaşlar, bir süre yağmurun dinmesini bekledi.

Yağış nedeniyle, kentte ana arterler ve caddelerde de trafik yoğunluğu oluştu. Belediye ve trafik ekipleri, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için belirli noktalarda önlem aldı.

BELEDİYEDEN UYARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yağış nedeniyle AKOM, İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Atık Yönetim Müdürlüğü ekiplerinin hazır bekletildiğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre İstanbul'un bu akşam saatlerinden itibaren yaz yağmurlarının etkisi altına girdiği aktarıldı.

Önce Avrupa yakasında gök gürültülü, sağanak ve yer yer şiddetli olması beklenen yağışın kısa sürede il genelinde etkili olacağı bilgisi verilen açıklamada, 15-20 dakikalık aralıklarla metrekareye ortalama 18-27 kilogram yağış düşeceğinin tahmin edildiği bildirildi.

Ani yağış nedeniyle bazı bölgelerde göllenme ve trafikte aksamalar olabileceğine işaret edilen açıklamada, olumsuzluklara karşı AKOM, İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Atık Yönetim Müdürlüğü ekiplerinin hazır bekletildiği kaydedildi.

İstanbul'u akşam saatlerinde etkisi altına alan yoğun ve etkili yağış sırasında yıldırım düşmesi olayları da yaşandı. Ataköy ve çevresinde gözlenen yıldırımın düştüğü anlardan biri fotoğraf karelerine de yansıdı. Hava Harp Okulu yakınındaki araziye o yıldırımlardan birinin düştüğü sırada Dr. Ender Gökçebay da fotoğraf makinasının deklanşörüne basıyordu. Art arda çektiği fotoğraf karelerinde, geniş ve parlak ışık, sonrasında o ışığın yerle temas ettiği noktadan yükselen alevler görülüyor.

Sayfa Yükleniyor...