İstanbul'da beton mikseri dehşeti

Büyükçekmece'de freni boşalan beton mikseri servis midibüsüne çarptı. Çarpmanın etkisiyle servis aracı da, cadde üzerindeki bir binanın bahçe duvarını yıkarak apartmana zarar verdi. Kazada 2'si ağır, 4 kişi yaralandı.

23.04.2014 - 05:21

İstanbul'da beton mikseri dehşeti

Edinilen bilgiye göre olay, Büyükçekmece Cumhuriyet Mahallesi Turgut Özal Bulvarı'nda meydana geldi.

Yokuş aşağı inen Halil Yılmaz yönetimindeki 34 TD 9213 plakalı beton mikserinin freni boşaldı.

Bu sırada, beton mikseri aynı istikamette ilerleyen Ali Bayar yönetimindeki 34 FH 4732 plakalı servis midibüsüne arkadan çarptı.

Kontrolden çıkan servis aracı binanın bahçe duvarını yıktıktan sonra, 2 katlı apartmanın giriş katındaki duvarına çarparak durabildi. Beton

mikseri de yan yatarak metrelerce sürüklendi. Kazada Halil Yılmaz ve midibüste bulunan 3 kişi yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıları ambulansla çevredeki hastanelere kaldırdı. Halil Yılmaz ile Ali Bayar'ın sağlık durumlarının ciddi olduğu öğrenildi.

Servis aracının çarptığı binada oturan Serap Erdil, "Müthiş bir gürültüyle cama fırladık. Servis aracının evimize çarptığını gördük. Beton mikseri de yaklaşık 200 metre sürüklendikten sonra hurda yığınına döndü. Kaza olduğunu anladık; ama kazanın bu boyutta olduğunu tahmin etmemiştik" diye konuştu.

Kazayla ilgili polis inceleme başlatırken, beton mikserinin yoldan kaldırılmasıyla, kapanan cadde tekrar trafiğe açıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...