İstanbul'da bomba paniği

Sultanbeyli'de uygulama yapan polis ekipleri dün akşam saatlerinde ticari bir takside basınç etkili tahrip gücü yüksek parça tesirli boru tipi bomba buldu.

Haberler 20.12.2011 - 20:27

İstanbul'da bomba paniği

Hamidiye Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde dün akşam saatlerinde uygulama yapan Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Büro Amirliği ekipleri, içinde 3 kişinin bulunduğu 34 M 9835 ticari taksiyi şüphelenerek durdurdu. Ekipler yolcuları indirdikten sonra araç içinde ve yolcularda üst araması yaptı. Hüseyin Mucur, Temel Dündar ve Ali Alaboğa'nın GBT sorgularını yapan ekipler, şahısların uyuşturucu satmak ve taşımak suçundan sabıkalı olduğunu tespit etti.

Polis, araç içinde yaptığı aramada arka koltuğun yanında patlatılmaya hazır el yapımı, basınç ve parça tesirli, saçma ve metal parçalarla güçlendirilmiş boru tipi bomba bulundu. Zanlılar polis merkezine götürüldü, bomba imha ekiplerine haber verildi. Bomba uzmanları bombayı imha etti. Üç zanlı ve taksi sürücüsü Murat Yılmaz Sultanbeyli Adliyesi'ne sevk edildi. Taksi sürücüsü serbest bırakıldı, Hüseyin Mucur, Temel Dündar, Ali Alaboğa nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Maltepe Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...