İstanbul'da cep telefonu hattı aldı: Tehdit telefonları başladı

Maltepe'de telefonuna yeni hat alan bir kişi, hattı aktif hale getirdiğinde tehdit telefonları almaya başladı. Karakola ifadeye de çağırılan mağdur, hattın daha öncesinde bir dolandırıcıya ait olduğunu ve 35 kişiyi dolandırarak kayıplara karıştığını öğrendi.

İHA 16.10.2020 - 12:02

İstanbul'da cep telefonu hattı aldı: Tehdit telefonları başladı

İstanbul Maltepe’de cep telefon hattı alan gencin başına gelmeyen kalmadı. Dolandırıldıklarını söyleyenler numaranın hala Sait isimli bir şüpheliye ait olduğunu düşünerek mesaj ve arama yoluyla D.Ö’yü taciz etmeye başladı.

Bir süre sonra da hattın aktif hale gelmesiyle beraber karakola şikayette bulundu.

Yapılan şikayetler üzerine D.Ö. ifade için karakola çağrıldı.

Aldığı hattın başına iş açtığını ve mağdur olduğunu belirten D.Ö, "İki ay önce bir hat aldım. İki gün önce karakoldan aradılar. Kullanmış olduğum hattın eski sahibinin daha önceden çok sayıda kişiyi dolandırdığını söylediler. Bu süreç içerisinde dolandırılan şahıslardan birkaçı beni aradı. Telefonu açtığımda beni arayan kişiler, ’Sait neredesin, bana borcunu ver, beni dolandırdın’ gibi cümleler kurdu. Sait denen kişi olmadığımı ve hattı yeni aldığımı anlattım. Arayan kişiler Sait isimli kişinin 35 kişiyi dolandırdığını söylediler. En son arayan kişi ise Sait isimli şahsın ortağıydı, onu da dolandırmış. Bir numara aldım, başıma bela oldu" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...