İstanbul'da düğün hazırlığı!

Corona virüs normalleşme sürecinde geçici olarak kapatılan düğün ve toplantı salonları yarından itibaren faaliyete geçecek. İstanbul'daki 1150 salonda hazırlıklar tamamlandı.

Anadolu Ajansı 30.06.2020 - 14:44

İstanbul'da düğün hazırlığı!

İstanbul'da yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında geçici olarak faaliyetleri kısıtlanan düğün ve toplantı salonları normalleşme dönemindeki düğünler için hazırlandı.

İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında, Covid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen düğün ve toplantı salonları normalleşme süreciyle 1 Temmuz'da müşteri kabul etmeye başlayacak.

Bu kapsamda İstanbul'da bulunan 1150 düğün salonunda yeni dönemde yapılacak düğünler için temizlik çalışmaları yapılarak hazırlandı.

GENELGE DOĞRULTUSUNDA HAZIRLIK

İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmeleri Odası (İSTDO) Başkanı Adem Sönmez,  yaptığı açıklamada, düğün salonlarının İçişleri Bakanlığı'nın gönderdiği genelge doğrultusunda yeni döneme hazırlandığını söyledi.

ÖNLEMLER KAPIDA BAŞLAYACAK

Yeni dönemde yapılacak düğünler için misafirleri beklediklerini belirten Sönmez, "Yeni normallere göre corona virüs tedbirleri ilk önce kapıda başlayacak. Kapıdan içeriye girmeden önce mutlaka bütün misafirlerimizin ateşleri ölçülecek" diye konuştu.

MASALAR ARASI 1.5 METRE

Sönmez, bütün düğün salonlarına yeni dönemdeki önlemlerle ilgili bilgilendirici afişlerin asıldığını anlatarak, şöyle devam etti:

"Salonların girişine el dezenfektanları koyduk. Salona giren herkes ellerini dezenfekte yaparak girecek. Ayrıca bütün masalarda da el dezenfektanı bulunacak. Salonda bulunan masa ve sandalyelerin düzenlerinin hepsini değiştirdik. Masalar arasında 1,5 metre mesafeyi bırakıyoruz. Sandalyeler arasında da 60 santimetre mesafe bıraktık. Gelin ve damat başta olmak üzere bütün misafirlerimizin maske takmasını tavsiye edeceğiz. Takılardaki format da değişti. Gelin ve damadın yakasına takılan takılar artık sandık marifetiyle yapılacak. Düğün sırasında sosyal mesafe ve fiziki mesafe kurallarına dikkat edeceğiz. Artık düğünler eskisi gibi olmayacak. Hayatımızın içindeki her şey gibi düğünlerimizin de normalleri değişti. Düğünler yeni normallere göre yapılacak."

İnsanların evlerinde ve hayatlarında aldıkları kuralların aynılarını salonlarda almalarını isteyeceklerini dile getiren Sönmez, "İnsanlar düğün yapma konusunda biraz tedirgin oldular. Biz mekan sahipleri olarak alınması gereken bütün tedbirleri alarak misafirlerimizi ağırlayacağız. İnsanlar gelip düğünlerini yapabilirler" ifadelerini kullandı.

Sönmez, nisan, mayıs ve haziran ayında ertelenen düğünlerden dolayı temmuz ve ağustos ayında salonlarda bir yoğunluk oluştuğunu ancak talebi karşılayacak salon bulunduğunu sözlerine ekledi.

DAMATLA GELİN HARİCİ KİMSE OYNAYAMAYACAK

Sayfa Yükleniyor...