İstanbul'da fabrika yangını

İstanbul Arnavutköy'de 3 katlı kimya fabrikasında dün başlayan yangın bu sabah tamamen söndürüldü. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sırasında peş peşe patlamalar oldu. Rüzgarın şiddeti de eklenince, söndürme çalışmaları güçleşti.

NTV Haber 18.03.2019 - 22:16 | Son Güncelleme : 19.03.2019 - 09:22

fabrika yangın.jpg

son dakika haberi! 

İstanbul Arnavutköy'de bir kimya fabrikasında yangın çıktı. Üretim kazanında meydana gelen patlamalar ve rüzgarın şiddetiyle yangın büyüdü.

Yangın, Ak-Kim fabrikasında dün sabah saatlerinde başladı. Alevlerin yayılması üzerine fabrikadaki çalışanlar tahliye edildi. Can kaybı ve yaralanan olmadı. Yoğun duman nedeniyle bazı işçiler dumandan etkilendi.

3 katlı fabrika,10 bin metrekarelik bir alanın üzerine kurulu. İçinde kimyasal malzemeler bulunan fabrikadaki yangın için olay yerine İstanbul'un birçok ilçesinden itfaiye ekipleri gönderildi.

İtfaiye ekipleri, yangına müdahale ederken peş peşe patlamalar meydana geldi. Kontrol altına alınmak üzere olan yangın büyüdü.

Alevlerin yükselmesi üzerine, itfaiye ekipleri kimyasalları söndürmek için, dışarıdan robot araçlar ve köpük su kuleleri getirdi. Uzaktan müdahale gerçekleştirildi.

Yangın, uzun uğraşlar sonucu bu sabah tamamen söndürüldü.

İŞTE O ANLAR...

Sayfa Yükleniyor...