İstanbul Beylikdüzü'de fabrika yangını

Beylikdüzü'de bir tekstil fabrikasında yangın çıktı. Yangın nedeniyle oluşan siyah dumanlar bölgeyi kaplarken fabrikanın karşısında bulunan okul bir günlüğüne tatil edildi. Maddi hasara neden olan yangın, itfaiyenin 2 saatlik müdahalesiyle kontrol altına alınabildi.

NTV Haber 25.10.2017 - 10:04 | Son Güncelleme : 25.10.2017 - 13:05

İstanbul Beylikdüzü'de fabrika yangını

İstanbul Beylikdüzü'ndeki bir tekstil fabrikasında yangın çıktı. 

Kavaklı Mahallesi Deniz Aktaş Caddesi'ndeki fabrikanın depo olarak kullanılan çatı katında çıkan yangın kısa sürede büyüdü.

Alt katlara da sıçrayan yangın nedeniyle çevreyi siyah dumanlar kapladı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yangına Beylikdüzü itfaiye ekiplerinin yanı sıra Mimarsinan, Avcılar, Bakırköy, Şişli, Esenyurt, Kıraç, Çatalca ve Hadımköy'den gelen destek ekipleri de müdahale etti.

Alevler, yaklaşık 2 saat süren müdahalenin ardından kontrol altına alındı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken fabrikada büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.

EĞİTİME BİR GÜNLÜK ARA

Öte yandan fabrikanın karşısında bulunan bir okuldaki öğrencilerin yoğun dumandan etkilenmemesi için eğitime bir günlük ara verildi.

Tatil edildiği açıklanan okulda öğrenciler kendilerini alması için velilerini bekledi. Okula gelen veliler çocuklarını alarak fabrikadan uzaklaştırdı.

Sayfa Yükleniyor...