İstanbul'da fabrika yangını kontrol altına alındı

Güngören, Merter'de bulunan Anadolu Efes'e ait bira fabrikasında yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Anadolu Efes, kontrol altına alınan yangınla ilgili açıklama yaptı.

İHA 28.01.2019 - 13:40

Merter'de alkollü içecek fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı.

Şehit İbrahim Koparır Sokak'taki tek katlı alkollü içecek üreten fabrikada yangın çıktı. Olayın haber verilmesi üzerine bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Yangına, Güngören, Kocasinan, Bağcılar, Şişli, Davutpaşa, Sultangazi, Seyrantepe, Turgutreis ve Başakşehir itfaiye ekipleri, 23 araç ve 68 personel ile müdahale etti.

Yangın kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Hasar meydana gelen yangında ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, tek katlı alkollü içecek üreten fabrikada bulunan tankların sökümü ve tahliyesi esnasında yangın çıktığı belirtildi.

ANADOLU EFES'TEN AÇIKLAMA

"Kamuoyu duyurusu" başlığıyla yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

"Mayıs 2017 tarihinden bu yana üretim yapılmayan İstanbul Merter Fabrikamızda bugün üretim ekipmanlarının sökümü sırasında meydana gelen teknik aksaklık sebebi ile yangın meydana gelmiş ve 12.45'ten itibaren itfaiyenin müdahalesiyle büyük oranda kontrol altına alınmıştır. Görevli personelin tahliyesi hızlı olarak sağlanmıştır, herhangi bir yaralanma ve can kaybı bulunmamaktadır."

FABRİKANIN İÇİNDEN GÖRÜNTÜLER

Sayfa Yükleniyor...