İstanbul'da 'gizli kamera' operasyonu

İstanbul'da Fatih, Bahçelievler ve Kartal'da çeşitli eşyaların içerisine yerleştirilmiş gizli kamera satan iş yerlerine baskın düzenlendi. Operasyonda 558 gizli kamera ve takip cihazı ele geçirildi.

Anadolu Ajansı 20.12.2019 - 14:30 | Son Güncelleme : 20.12.2019 - 14:36

İstanbul'da 'gizli kamera' operasyonu

İstanbul'da yasadışı yollarla yurda getirilen gizli kameraları sattığı belirlenen 5 iş yeri sahibine, idari para cezası kesildi.

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Türkiye'ye kaçak yollarla getirildiği belirlenen gizli kameraların, Fatih, Bahçelievler ve Kartal'da bazı iş hanlarındaki dükkanlarda satıldığını tespit etti.

Polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, satışı ve kullanımı yasak olan, farklı amaçlarla kullanılan alet görünümündeki gizli kameraları, 300 ila 950 lira arasında fiyata sattığı belirlenen 5 iş yeri sahibine idari para cezası uygulandı.

Adreste yapılan aramalarda, araba anahtarı, kol saati, duvar saati, oda spreyi, kalem, yangın sensörü, duman dedektörü, askılık, gözlük, çakmak ve oyuncak ayı ile arabaların içine yerleştirilmiş 558 gizli kamera ve takip cihazı ele geçirildi.

Sayfa Yükleniyor...