İstanbul’da iki sağlık ekibine saldırı

Gaziantep'te bir doktorun hasta yakınları tarafından öldürülmesinin ardından İstanbul’da iki ambulansa saldırı yapıldı. Darp edilen sağlık çalışanları saldırganlardan şikayetçi oldu.

Anadolu Ajansı 20.04.2012 - 10:15

İstanbul’da iki sağlık ekibine saldırı

Beyoğlu ilçesine bağlı İplikçi Fırın Caddesi'nden alınan bir silahla yaralama olayı ihbarına giden Recep Bıçakçı'nın kullandığı ambulans, olay yerine yaklaştığı sırada bir grup tarafından çembere alındı.

Ambulansın geç geldiğini savunan grup, şoför Recep Bıçakçı, Doktor Mithat Çavdar ve ATT (Acil Tıp Teknisyeni) Semra Soylu'ya saldırdı. Ambulansa sığınan sağlık personeli hafif şekilde yaralanırken, aracın da ön camı kırıldı.

Olay yerinden hızla uzaklaşmak zorunda kalan sağlık çalışanlarından şoför Bıçakçı, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden darp raporu aldıktan sonra Kasımpaşa Polis Merkezi Amirliği'ne giderek saldırganlardan şikâyetçi oldu.

‘TRAVMA YAŞADIK’
Yaşadıklarını gazetecilere anlatan Teknisyen Semra Soylu, “Koşarak gelenler bize olay yerini söyleyecek sandık, oysa bize saldırdılar. Camlara vurdular. Psikolojik travmaya uğradık. Onların bir hastası var, biz İstanbul'u kurtarmaya çalışıyoruz'' dedi.

‘HASTAMIZ ÖLÜRSE SİZİ YAŞATMAYIZ’
Bu arada, Küçükçekmece Güvercintepe Mahallesi'ndeki alkol koması ihbara giden sağlık ekibi de geç kaldıklarını iddia eden hasta yakınlarının saldırısına uğradı.

İki kadın sağlık görevlisi, şikayetçi oldukları saldırganların ''Hastamız ölürse sizi öldürürüz. Biz de sizi yaşatmayız'' diye bağırarak saldırdıklarını öne sürdü.

Her iki olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Gaziantep’te Doktor Ersin Arslan, görevi başında uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...