İstanbul'da kaçak doğumhaneye baskın

Esenyurt'ta polis, ihbar üzerine kaçak bir doğumhaneye baskın yaptı. Kendini doktor olarak tanıtan kişinin durumu iyi olmayan ailelere bebekler için ''Siz bakamıyorsanız bize satın'' teklifinde bulunduğu iddia edildi. Kaçak doğumhanede doktor olarak çalıştığı öne sürülen Ö.K., "Sadece bal ticaretiyle uğraşıyorum. Eşim de hacamat işleriyle uğraşıyor" diyerek kendisini savundu.

İHA - DHA 28.12.2020 - 16:37

İstanbul'da kaçak doğumhaneye baskın

İstanbul'da bir apartman dairesinin kaçak muayenehane yapıldığı ihbarını alan Esenyurt Asayiş Büro ekipleri, işyerini izlemeye aldı. Ekipler, yaklaşık 1 ay önce yabancı uyruklu iki kişi tarafından kiralandığı tespit edilen dairede yabancı uyruklu kadınlara doğum yaptırıldığını belirledi.

''BAKAMIYORSANIZ BİZE SATIN''

Durumu olmayan ailelere para karşılığında bebeklerini satabileceklerini ifade eden şüpheliler yapılan ihbar üzerine yakayı ele verdi. İhbar üzerine sözde muayenehaneye baskın düzenleyen Esenyurt Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, işyerinde muayene için gelen kişilerle birlikte sözde doktor Ö.K. ile yardımcısı sözde ebe A.O.’yu gözaltına aldı.

Adreste yapılan aramada ultrason cihazı, doğumda kullanılan ilaçlar, tıbbi malzemeler ve doğum sedyesi ele geçirildi. Yapılan işlemlerin ardından kaçak muayenehane mühürlenerek kapatıldı.

"HACAMAT İÇİN AÇMIŞTIK"

Gözaltına alınan Ö.K.'nin emniyetteki ifadesinde "Hacamat için açmıştık" diyerek suçlamaları reddettiği öğrenildi. Aynı şüphelinin doğum sedyesiyle ilgili ise "Bir arkadaşım emanet bıraktı" dediği kaydedildi.

''BAL TİCARETİYLE UĞRAŞIYORUM''

Kaçak doğumhanede çalışan Ö.K. kendisini şu ifadelerle savundu:

"Burada kesinlikle muayeneye yok. Ben sadece bal ticaretiyle uğraşıyorum. Eşim de hacamat işleriyle uğraşıyor. Buradaki sedyelerle tıbbi malzemeler bize ait değil.

"EŞYALAR SURİYELİ BİR DOKTOR ARKADAŞIMIN"

Bizim Suriyeli doktor bir arkadaşımız var. O burada poliklinik açacaktı. Evrakları hazır olmadığı için Suriye'ye gitti. Sadece mutfak ve yatak odasındaki eşyalar bizim diğerleri doktorun.''

Gözaltına alınan iki kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sayfa Yükleniyor...