İstanbul'da 'kafaya kolonya' davasında karar belli oldu (5 yıla kadar hapis istenmişti)

Bağcılar'da 53 yaşındaki İhsan Ö'nün başına kolonya döktüğü ve maske taktığı videoyu sosyal medyada paylaşan Osman K'nın yargılandığı dava karara bağlandı. İhsan Ö, ifadesinde "Biz şakalaşıyorduk şikayetçi değilim" dedi. Mahkeme İhsan Ö'nün şikayetçi olmaması üzerine davayı düşürdü.

DHA 30.03.2021 - 12:52

İstanbul, Bağcılar'daki 'kafaya kolonya' davasında karar belli oldu.

Bakırköy 21. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci duruşmaya sanık Osman K, ile müşteki İhsan Ö. katıldı. Sanık Osman K. duruşmadaki savunmasında suç işleme kastının olmadığını belirterek, "Müştekiyi aynı mahallede oturmamız sebebiyle yıllardır tanırım. Olay günü de sadece şaka amaçlı yapmış olduğum bir davranış üçüncü bir kişi tarafından kayda alınmış ve internet ortamında yayınlanmış. Tüm bu durumun yanlış bir anlaşılmadan kaynaklandığını düşünüyorum. Beraatime karar verilmesini istiyorum" dedi.

Duruşmada ifade veren müşteki İhsan Ö, de "Sanığı mahalleden tanımaktayım, olay günü biz şakalaşıyorduk, şikayetçi değilim" dedi.

DAVA DÜŞTÜ

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, müştekinin şikayetçi olmaması sebebiyle davanın düşürülmesini talep etti. Mahkeme de müştekinin şikayetçi olmadığı, atılı eylemin şikâyete tabi olduğu ve şikâyet yokluğu sebebiyle davanın düşürülmesine karar verdi.

''ACİL MÜDAHALE TİMİ''

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Osman K'nın 19 Mart 2020 tarihinde müşteki İhsan Ö'yü yanına çağırdığı, yüzüne maske takarak "Virüs vakasına yakalanmış, acil müdahale timi geldi" diyerek müştekinin kafasına sıvı bir madde döktüğü belirtilmişti.

5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Osman K.'nın sözlerine "Tamam tamam aferin sana kesinlikle kimseye bulaşmıyorsun" diyerek devam ettiği anlatılan iddianamede, söz konusu videoyu sosyal medya platformunda paylaştığı anlatılmıştı. Videonun müştekinin oğlu Ahmet Ö. tarafından görüldüğü ve şikâyette bulunulduğu kaydedilen iddianamede, Osman K'nin "Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istemişti.

Sayfa Yükleniyor...