İstanbul'da kar ne kadar sürecek?

İstanbul'da kar yağışının akşam saatlerinden itibaren kent genelinde etkili olması bekleniyor. Gece boyunca devam edecek olan yağış, yarından itibaren zayıflayacak.

Haberler - ntv.com.tr 12.03.2022 - 10:43 | Son Güncelleme : 12.03.2022 - 17:35

İstanbul'da kar ne kadar sürecek?

'da kar yağışı aralıklarla etkili oluyor. Yağışın akşam saatlerinde kent genelinde yoğunlaşması bekleniyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da bir açıklama yaptı.

İstanbul için beklenen yoğun kar yağışının kuzeyden kente giriş yaptığını vurgulayan İmamoğlu, "Bu geçireceğimiz 5 günlük kar yağışının dört günü kadar bir kar yağışı beklenen gündeyiz" dedi.

Yağışın akşam saatlerinde kentin tamamında hakim hale geleceğini söyleyen İBB Başkanı, "Dolayısıyla çok yoğun bir kar yağışı ki 5-6 saat, 7 saat, yani gece yarısına kadar bu kar yağışı yoğunluğunun da devam edeceği öngörülüyor" diye konuştu.

50 SANTİMETREYE KADAR ULAŞACAK

Yağışın Anadolu Yakası'nda 30-50 santimetre, Boğaz çevresi ve güney kısımlarda 15-30 santimetre civarında olmasının beklendiğini aktaran İmamoğlu, Büyükçekmece ve Beylikdüzü hattında da yoğun kar yağışının etkili olacağının ifade edildiğini söyledi.

Uyarıları dikkate alan vatandaşlar toplu taşımayı tercih etti. Uyarıları dikkate alan vatandaşlar toplu taşımayı tercih etti.

"TRAFİĞE ÇIKMAYIN"

Vatandaşları bu akşam için trafiğe çıkmamaları konusunda uyaran İmamoğlu, dışarı çıkmak durumunda kalanlara toplu taşıma araçlarını kullanmalarını önerdi.

İmamoğlu, karla mücadele çalışmalarına ilişkin de bilgi verdi. Yaklaşık 10 bin personel, 2 binin üzerinde araç ile çalışma yürüttüklerini belirten İmamoğlu, İBB tarafından yapılan çalışmalarda 53 bin 756 ton tuz, bin tona yakın da solüsyon kullanıldığını dile getirdi.

YARINDAN İTİBAREN AZALACAK

Yağışın pazar sabahından itibaren hafiflemesi, pazartesi sıcaklığın artmasıyla da sulu kara dönmesi bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...