İstanbul'da kar yağışı başladı

İstanbul'da kar yağışı etkili olmaya başladı. Avrupa Yakası'nda kentin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı kısa sürede kent geneline yayıldı.

İHA - Anadolu Ajansı - DHA 07.01.2019 - 04:55

İstanbul'da kar yağışı başladı

İstanbul'un Avrupa Yakası'nın yüksek kesimlerinde ve Anadolu Yakası'nın bazı ilçelerinde kar yağışı başladı.

Alınan bilgiye göre, Avrupa Yakası'nın İstanbul Boğazı'na komşu ilçelerinde kar yağışının etkisini artırdığı, yağış nedeniyle çevrenin beyaza büründüğü görüldü.

Kar yağışının kentin Anadolu Yakası'nda ise Üsküdar, Ümraniye ve Sancaktepe ilçelerinde etkili olmaya başladığı dikkati çekti.

Kar yağışı nedeniyle E5 Karayolu kar ile kaplandı.

İstanbul genelinde etkili olan kar yağışının sabah saatlerine kadar devam edeceği öğrenildi. Taksim Meydanı ve Çamlıca Tepesinde de kar yağışının etkili olduğu görüldü.

Kar yağışı nedeniyle E5 Karayolu kar ile kaplandı.

Kar yağışı nedeniyle E5 Karayolu kar ile kaplandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler başta ana arterler olmak üzere, yolların ulaşıma kapanmaması için yoğun çaba harcadı. Kar yağışı nedeniyle yollar bile beyaza bürünürken, İBB'ye bağlı ekipler, gece boyunca tuzlama ve küreme işlemi yaparak yolların trafiğe kapanmamasını sağladı.

Salı akşam saatlerine kadar aralıklarla etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle güney kıyılarında 2-5 santimetre, kuzey ve iç kesimlerde 5-15 santimetre arasında kar yüksekliği beklenirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 7 bin 83 personel, bin 357 araç, köy yolları için 147 traktör, metrobüs güzergahında 33 kışla mücadele aracını karla mücadele için hazır bekletiyor.

Kar yağışı Taksim Meydanı'nda da etkili oluyor.

Kar yağışı Taksim Meydanı'nda da etkili oluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), soğuk havanın çarşamba günü sabah saatlerine kadar etkili olacağını, yağışların ise bu gece yarısından itibaren kuzey bölgelerden başlayarak il genelinde kar şeklinde süreceğini duyurmuştu.

İSTANBUL'DA PAZARTESİ VE SALI GÜNÜ KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR / VİDEO

Sayfa Yükleniyor...