İstanbul'da karar için ilçe seçim kurulları beklenecek

İstanbul seçimi için gözler Yüksek Seçim Kurulu'nda... Karar için kritik haftaya girildi. YSK, 39 ilçe seçim kurulunun tamamı raporlarını sunduktan sonra toplanacak ve İstanbul seçimlerinin yenilenip, yenilenmeyeceğine karar verecek.

NTV Haber - DHA 29.04.2019 - 17:48 | Son Güncelleme : 29.04.2019 - 18:00

İstanbul'da karar için ilçe seçim kurulları beklenecek

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) aldığı son karar uyarınca, İstanbul'daki 39 ilçe seçim kurulu, sandık kurullarının oluşturulmasındaki "usulsüzlük" ve "kısıtlı seçmenin oy kullandığı" iddialarını incelemeyi sürdürüyor.

İncelemeler için tanınan 5 günlük süre, 30 Nisan Salı günü saat 17.00’de sona erecek.

Ancak bazı ilçe seçim kurullarının, tanınan süre içerisinde incelemesini yetiştiremeyeceği, bu nedenle de sürecin hafta sonuna kalabileceği belirtiliyor.

YSK, 39 ilçe seçim kurulunun tamamı raporlarını sunduktan sonra toplanacak ve İstanbul seçimlerinin yenilenip, yenilenmeyeceğine karar verecek.

YSK'DAN, İYİ PARTİ'NİN İTİRAZINA RET

Öte yandan AK Parti'nin 5 bin 315 kısıtlı seçmenin İstanbul seçimlerinde oy kullandığına ilişkin itirazıyla ilgili YSK'nın verdiği araştırma kararına, İYİ Parti tarafından yapılan itiraz bugün görüşüldü. YSK, AK Parti başvurusunun 7 gün içinde yapılmadığı iddiasıyla İYİ Parti'nin itirazını reddetti.

VİDEO: YSK'DAN KHK'LI ADAYLARLA İLGİLİ İTİRAZA RET

Sayfa Yükleniyor...