İstanbul'da hava ve deniz polisinin desteğiyle gerçekleştirilen "Kurt Kapanı-9" operasyonu kapsamında, havalimanları, vapur iskeleleri, umuma açık mekanlar, vatandaşların yoğun olduğu bölgeler ve otoyolların da aralarında bulunduğu çok sayıda noktada uygulama gerçekleştirildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinasyonunda kent genelinde 82 noktada düzenlenen operasyona, emniyete bağlı tüm şube ve ilçelerde görevli 2 bin polis katıldı.

Deniz Şube Müdürlüğüne ait polis botları, Havacılık Şube Müdürlüğüne bağlı polis helikopteri ve dedektör köpeklerin de yer aldığı operasyonda, Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanları, vapur iskeleleri, halkın yoğun bulunduğu tüm ilçelerdeki caddeler ve meydanlar, suç oranının yüksek olduğu belirtilen semtler, umuma açık mekanların da aralarında bulunduğu çok sayıda noktada uygulama ve denetim yapıldı.

Polis ekipleri, şüpheli görülen kişilerin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasını yaparken, umuma açık bazı mekanlar ve iş yerlerinde de arama gerçekleştirildi.